Futuremark: 3DMark 11 Geliyor (Ekran G./Video)

Popüler ölçüm yazılımının yeni sürümü 2010 üçüncü çeyrekte bizlerle.

3DMark 11 Ekran Görüntüsü - 1

3DMark 11 - Galeri için tıklayın

Futuremark popüler ölçüm yazılımı 3DMark 11’in 2010 üçüncü çeyrekte yayınlanacağını açıkladı. Doğuştan DirectX 11 motoru kullanana yazılımın grafik ve oyun bilgisayarları ölçümlerinde başı çekmeyi sürdürmesi bekleniyor.

Aşağıdaki DirectX 11 tanıtım görseli erken bir 3DMark 11 derlemesinden alıntı ve gerçekten göz alıcı görünüyor. Futuremark sözcüsü “Deap Sea (Derin Deniz) tanıtım görselinde deniz tabanında araştırma yapan denizaltılar var. Hacimsel aydınlatma (volumetric lighting) deniz tabanını aydınlatırken döşeme (tessellation) ile kayalar, mercanlar ve yapılar zengin ayrıntılara kavuşuyor. Son olarak alan derinliği ve diğer mercek etkileri de sahneye ekleniyor. Müzik bile özel bestelendi.” diyor.

Futuremark başkanı Jukka Mäkinen “3DMArk 10 yıldan fazladır oyunculara gelecek nesil üç boyutlu grafiklerden ne beklemeleri gerektiğini gösterir. 3DMark 11 Deep Sea tanıtımı ile yeni DirectX 11’in neler yapabildiğini gösteriyor olmaktan da heyecan duyuyoruz.” diyor.

Futuremark 3DMark 11 Deep Sea (Derin Deniz) tanıtımını gelecek hafta yapılacak Computex’te MSI standında canlı olarak görebileceğiz.

3DMark 11 Deep Sea Tanıtımı (YouTube)

Bir cevap yazın