Frozenbyte ve Atlus 2011’de Çıkacak Yeni Bir Oyun İçin Güçlerini Birleştirdi

Trine’ın yaratıcısı Frozenbyte, yeni oyunları için Demon’s Souls’un dağıtımcısı Atlus ile anlaştı.

Bizi yakından takip eden oyunseverler, geçtiğimiz haftalarda Shadowgrounds ve Trine gibi iki muhteşem oyunun altında imzası olan Finlandiyalı Frozenbyte ile yaptığımız çok özel röportajı okumuşlardır mutlaka. Bu keyifli röportajda Shadowgrounds ve Trine’ın yanı sıra Frozenbyte’ın yeni projeleri üzerine de konuşmuştuk elbette ve sıradaki oyunun yepyeni bir IP olacağını öğrenmiştik.

Bugünse Frozenbyte’ın 2011’de çıkması beklenen ve ne olduğu hakkında en ufak bir bilgimizin olmadığı bu yeni projesiyle ilgili güzel bir gelişmeyle karşılaştık. 2009’un en iyi PlayStation 3 oyunlarından biri olan Demon’s Souls’un dağıtımcısı Atlus, Frozenbyte ile anlaştığını duyurdu.

“Frozenbyte, çok kısa bir zamanda başarılı ve özgün oyunlar geliştiren uluslararası bir firma haline geldi. Hatta son oyunları Trine, birçok kişinin beklediğinden çok daha büyük bir başarıya imza attı ve oyun endüstrisine de silinmez bir iz bıraktı. Frozenbye’ın sıradaki etkileyici oyunlarını uluslararası oyun pazarına sunacak olmaktan dolayı heyecan duyuyoruz.”

Bu oyun Trine 2 olabilir mi? Frozenbyte CEO’su Lauri Hyvarinen’in röportajımızdaki yanıtlarına bakacak olursak bu yepyeni bir IP üzerine kurulmuş bir oyun olacak. (Frozenbyte, Trine evrenini terk etmiyor pek tabii)

Sanırım önümüzdeki günlerde, hatta belki de E3 2010’da bu yeni oyunun ne olacağını öğrenme fırsatı yakalayabileceğiz. Merak içinde beklemeye devam…

Bir cevap yazın