Freescale Smartbook: 200 Dolarlık 3G Tablet

Önce notebook (bildiğiniz dizüstü) ve netbooktan sonra şimdi de smartbooklar hayatımıza girmeye hazırlanıyor. Smartbook nedir? Smartphone diye bilinen akıllı telefonlar ile netbookların karışımı. Yani, cep telefonu donanımıyla çalışan tablet veya dizüstü bilgisayarlardan bahsediyoruz. Gelecekte internete girmenin en ucuz yolu olabilirler.

Freescale’in Smartbook Tablet’i Freescale i/MX515 yongaseti üzerine takılı ARM Cortex A8 işlemcisiyle çalışıyor. Türünün ilk örneklerinden biri olan bu tabletin 7″ büyüklüğünde dokunmatik ekranı, Bluetooth 2.1, 3G ve WiFi b/g/n kablosuz ağ bağlantıarı var.

Freescale Smartbook Tablet

- Smartbook Tablet Android veya Linux ile beraber gelecek.

İsterseniz QWERTY standardında bir klavyeyi de ayriyeten satın alabilirsiniz. Bu parçayla birlikte tam bir netbooku andırıyor. Üstelik bu klavyenin fiyatı 50 Dolar olacakmış. Bizce 200 Doların üstüne 50 Dolar daha vererek bu klavyeyi alırsanız, doğru bir iş yapmış olursunuz. Sonuçta 250 Dolar da çok pahalı sayılmaz.

Freescale Smartbook Tablet

- Freescale Smartbook Tablet (Tıklayın)

Diğer özellikler: 4 ila 64 GB flaş bellek (MicroSD kart yuvası da var), 512 MB bellek, GPS, 3 megapiksel kamera, üç eksenli ivmeölçer, aydınlık sensörü, USB ve mini-USB bağlantıları. HD video oynatabiliyor ve 1900 mAh piliyle yaklaşık bir gün boyunca çalışabiliyor.

Güzel bir internet çözümü.

Bir cevap yazın