Freecom’dan yeni depolama aygıtları Türkiye’ye giriyor

Freecom Türkiye distribütörü Sky Bilişim, bir dizi yeni Freecom depolama ürünün stoklarına girdiğini veya girmek üzere olduğunu bildirdi.

Bu ürünlerden Freecom FHD-1 harici sabit disk, USB 2.0 veya USB 1.1 standardında çalışabiliyor ve benzerlerinden farklı olarak tek tuş ile bir dizi işlemi otomatik yapabiliyor. Değişen dosyaları otomatik senkronize edebilen cihaz, 20, 60 ve 120GB’lık üç ayrı modele sahip ve sürücü gerektirmeden kuruluyor.

Freecom FS-1 ise taşınabilir sistemlere yönelik hızlı bir CD yazıcı. 16x10x24x hızındaki cihaz, USB 1.1, USB 2.0 veya CardBus üzerinden bağlanabiliyor ve “buffer underrun” korumasına sahip.

Firmanın bir diğer taşınabilir CD yazıcısı FX-1 yine USB 2.0 veya USB 1.1 portundan bağlanabiliyor ve 16x10x40x hızına sahip. Buffer Underrun özelliğine ek olarak, ‘Active Write Control’ özelliği ile medyaya uygun hızda kayıt yapabilen Freecom FX-1, birleştirilmiş otomatik On”/Off” özelliği ile, standby (uyku) modu sırasında yazım işlemini otomatik olarak durdup başlatarak CD’nin hasar görmesini engellediği gibi, enerji tasarrufu da sağlıyor.

Freecom Internal CD-RW 40x (40x12x40x) dahili IDE yazıcının hem PC hem Mac uyumlu olduğu ve 700MB’lık CD’yi 2 dakika gibi bir sürede yazdığı belirtiliyor. Frreecom Portable II CD-RW 40x ise (40x12x40x) aynı sürücünün USB 2.0 ve FireWire/i.LINK aracılığı ile her türlü arabirime bağlanabilen harici taşınabilir modeli.

Freecom FM-1 USB Stick ise küçük (65mm, 22mm, 10mm), hafif (20gr), ve suya dayanıklı, 32MB ila 1GB’lık modelleri bulunan bir USB depolama ünitesi. PC ve Mac uyumlu FM-1, sürücüsüz çalışıyor ve diğer kişilerin depolanan bilgiye erişimini engelleyen özel bir güvenlik sistemi, Auto Mail, PC Lock, Secure & Zip ve Magic Disk yazılımları yüklü halde geliyor.Detaylı bilgi için bkz. Sky Bilişim
Bir cevap yazın