Fotoğraf Makinesinde Gelecek Neslin Temsilcisi: Samsung NX10

Samsung NX10

Tüketici elektroniğinin yenilikçi ve ödüllü pazar lideri Samsung’un yeni fotoğraf makinesi NX10, amatör ve profesyonel fotoğraf çekim keyfini bir arada sunuyor. Ufak boyutu ile her an yanınızda taşıyabileceğiniz NX10, sahip olduğu teknik özellikler sayesinde, profesyonel fotoğraf makineleri ile elde edeceğiniz görüntü kalitesini sunuyor. HD video kaydedebilmesi ile de bir adım öne çıkan Samsung’un yeni fotoğraf makinesi NX10, hikâyelerinizi en kaliteli şekilde anlatmanıza imkân tanıyor. 

Samsung NX10

Samsung NX10

Sınıfının en hızlılarından biri olan NX10’un otomatik odaklanma özelliği (AF) ile hiçbir anı kaçırmak mümkün değil. Samsung’un en son teknolojisi DRIMe II Pro ve geliştirilmiş AF, fotoğraflarınızda en hızlı ve en keskin kontrast oranını sunuyor.

14.6 MP APS-C boyutundaki CMOS sensörler ve 3″ AMOLED ekran, güneşli havalarda ve karanlık ortamlarda bile görüş kolaylığı sağlarken geleneksel LCD ekranlara göre 10,000 kat daha hızlı olan ekranı daha az enerji tüketimi ve 10,000:1 vs. 500:1 kontrast oranı ile de öne çıkıyor.

Samsung NX10, kompakt bir dijital fotoğraf makinesi olmasına rağmen DSLR bir makinenin sahip olduğu tüm özelliklere sahip. Samsung NX10’da APS-C boyutundaki CMOS sensörlerin aynasız değiştirilebilir lensler ile entegre edilmesi sonucu ufak ve hafif bir tasarım ortaya çıkıyor. Sadece 53 gr. olan Samsung NX10, her an çantanızda taşınabiliyor.  

Samsung NX10

Samsung NX10

Samsung Electronic Tüketici Elektroniği direktörü Lemi Paksoy, “Samsung NX10, fotoğraf makinesinde gelecek neslin ilk örneğidir. Araştırmalar gösteriyor ki tüketiciler fotoğraf makinelerinde yenilik arıyor. Profesyonel fotoğraf sanatçılarının kullandığı makinelerin sahip olduğu teknik özellikte fotoğraf makinesine sahip olmak ama aynı zamanda makinelerini her an yanında bulundurmak istiyorlar. Bu aşamada da makinenin ufak boyutlu olması önem taşıyor. APS-C boyutundaki sensörlerin bu kadar küçük bir fotoğraf makinesine entegre edilmesini pazarda ilk defa Samsung gerçekleştiriyor. Samsung NX10, profesyonel fotoğraf çekimi keyfini herkese ulaştırmış oluyor” dedi.

Fotoğraf çekmek sizin için sadece deklanşöre basmaktan çok daha fazlası ise, ufak boyutu ve üstün özellikleri ile Samsung NX10 tam size göre bir alternatif olacak.

Fiyatı: 1.399 TL

Samsung NX10 Teknik Özellikler
Renk Siyah
Görüntü Sensorü  14.6M APS-C CMOS
Montaj tipi Samsung NX
Ekran 3.0″ AMOLED (VGA)
Görüntü Sabitleyici Elektronik görüntü sabitleyici
Film 720p HD (MP4. H.264)
Boyut & Ağırlık 123 mm x 87 mm x 39.8 mm (çıkık bölümleri hariç) 353 g (batarya ve hafıza kartı hariç)
ISO 100 – 3200
Flash TTL oto Pop-up Flaş
OIS
(görüntü sabitleyici)
Lens Shift (Lense göre değişebilir)
Toz engelleyici Süpersonik toz engelleyici ve Anti-toz Kaplama  
Diğer özellikler
  • Otomatik pozlandırma optimizasyonu
  • HDMI (Anynet +)
  • Hızlı ve Keskin Kontrast AF
  •  Yeni DRIMe II Pro motor ve gelişmiş AF algoritması

Bir cevap yazın