Foremay SSD’ler SAS Arayüzüyle 6.0 Gbit/sn Hızına Ulaşıyor

Foremay EC188 D SSD

Foremay EC188 D SSD

Foremay sunucu uygulamaları ve işistasyonlarına yönelik EC188 D-dizisi 2.5″ ve 3.5-inch katı durum diski (SSD) ürünlerini geçen perşembe tanıttı. Firma az sayıda ürünün gönderimine başlandığını ve önümüzdeki Ağustos yüksek kapasiteyle üretime geçeceklerini açıkladı.

6.0 Gbit/sn hızına sahip SAS (Seri Bağlantılı SCSI) arayüzlü EC188 D-dizisi ürünler 400 GB’a kadar kapasiteye de sahip olacaklar. Foremay SSD’ler aynı zamanda yüksek rastgele okuma/yazma (30,000/25,000 işlem/sn) sayısına, 250 MB/sn okuma ve 200 MB/sn yazma hızına da sahip. Foremay’in belirttiğine göre yeni ürünler 3 boyutlu modelleme, performanslı oyun deneyimi, işistasyonu ve sunucu uygulamalarına son derece uygun.

Foremay’in pazarlama başkanı Jason Hoover “SAS katı durum disklerimiz yüksek başarımlı bilgisayarların her gün büyüyen ihtiyaçları gözönüne alınarak tasarlandı. Yüksek işlem hızları, yüksek güvenirlik ve uzun süreli dayanıklılığı birleştiren SAS SSD’lerimiz sayesinde sistem bakım onarım masraflarının yanı sıra, özellikle büyük veri merkezlerinde, yıllık elektrik giderleri de azalabilecek” diyor.

Basın bülteninin PDF biçimine buradan ulaşabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Soner Toraman

    GB (Gigabyte) ve gB veya gb (Gigabit) farkını belirtirseniz daha bilgi verici bir haber olur.

    Haber başlığını görünce PCI-e arabirimli sandım 6GB’tan ötürü

Bir cevap yazın