Football Manager 2011’den İlk Detaylar ve Çıkış Tarihi

Hepimiz Yılmaz Vural’ız…

Yaşı 20’nin üzerinde bir futbol ve video oyunu hayranıysanız, çocukluğunuzun Sports Interactive’in menajerlik oyunlarıyla (önce Championship Manager sonra Football Manager) geçtiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Tamam bir liste yapacak olursak buna Sensible Software’in Sensible Soccer’ını veya Realms of Fantasy’nin Premier Manager’ını da dahil edebilirz. Ancak ne yaparsak yapalım Sports Interactive’in oyunları yine de bu listenin başında yer alır.

Menajerlik oyunlarının taçsız kralı Sports Interactive’den (Metin Oktay gibi oldu) geldiği iddia edilen bilgiler, Football Manager 2011’in 29 Ekim’de raflara çıkmak için hazır olacağını gösteriyor. Dahası IncGamers sitesi bu yeni oyundan sızan ilk detayları da bizlerle paylaşmış:

  • Antrenman seçenekleri geliştirilmiş.
  • Aradığımız oyuncuyu daha kolay bulabilmemiz için daha komplike bir arama modülü hazırlanmış.
  • Genel görünümün yanı sıra 3D maç motoru da görsel olarak geliştirilmiş. (gazoz kapağı ftw!)
  • Artık futbolcu menajerleri de oyuna dahil oluyor. (Ülkesi Dünya Kupası’nda mücadele etmediği halde Fenerbahçe’nin yeni transferi Dia’yı  Dünya Kupası’nda izlediğini açıklayan Saffet Sancaklı gibi menajerler de olmazsa gerçekçilik düşer söyleyeyim.) 
  • Gece maçı efekti eklenmiş.
  • Hava şartları çeşitlendirilmiş (dere yatağına inşa edilmiş stad vs.)

Sports Interactive’in yakın bir zamanda Football Manager 2011 konusunda resmi bir açıklama yapmasını bekleyebiliriz. Bu süre zarfında eğer ki bizim haberimizi okurlarsa kendilerinden bir ricam olacak. Lütfen saha kenarında takıma taktik verirken paltomuza basıp yere yuvarlanma, pet şişeyle oyuncu dövme ve gol atınca yardımcı antrenörün sırtına atlama gibi sevimli enstantaneleri de oyuna ekleyin arkadaşlar. Yılmaz Hoca’mızı seviyoruz en nihayetinde.

Eminim bugün ortaya çıkanlar mini eteğin sadece görünen yüzüydü, bunun bir de görünmeyen kısmı var. 😉 (Gökmen Özdenak’ı de seviyoruz vesselam).

Football 2011 cover

Bir yerlerden hatırlıyorum ama...?

3 Yorum

Bir cevap yazın