Flash Formatları Arasındaki Uçurum Çoklu Okuyucu/Yazıcılar Sayesinde Kapanıyor

Intro

Ç.N.: Bu çeviri yazıda geçen bazı ürünler Türkiye’de bulunmakta, bazıları bulunmamaktadır.

Flash bellek kullanan taşınabilir aygıtların popülerliği arttıkça kullanılan Flash kart formatlarının sayısı da artıyor. Daha önce, Flash Ca$h (İngilizce) başlıklı yazımda bu konuya değinmiştim. Bu yazının sonunda ortaya çıkan enteresan sonuçlardan biri okurlarımızdan gelen ve bizden birden fazla flash kart formatını destekleyen okuyucu/yazıcı ürünler hakkında daha fazla bilgi vermemizi isteyen e-mail mesajları oldu. Zaten bizim de bu flash formatları ile problemlerimiz vardı ve her zaman bu sorunu kökten çözecek bir ürünün arayışı içerisindeydik.

5 Megapiksel’lik Dört Sayısal Kamera Testte başlıklı yazımızda ise beş megapiksellik fotoğraf makinasını incelemiştik. Bu yazı yayımlandıktan sonra açıkça gördük ki, bu makinalar birbirlerinden farklı flash formatı kullandıkları için birden fazla flash kart formatını destekleyen okuyucu/yazıcı ürünler çok önemli bir gereksinim haline geliyorlar ve bu ürünlere duyulan ihtiyaç da zamanla artacak gibi görünüyor.

Diyelim ki, birden fazla dijital fotoğraf makinanız var (örneğin biri sizin, diğeri ailenizin diğer elemanlarından birinin); veya bir dijital fotoğraf makinanız ve bir MP3 çalarınız olsun, hatta bir dijital fotoğraf makinanız, bir MP3 çalarınız ve bir PDA’nız da olabilir. Bunların her birinin farklı bir flash bellek formatını desteklediğini düşünün. Örnekler daha da çoğaltılabilir; video kameralarda, evlere yönelik multimedia aygıtlarında, hatta televizyonlarda bile artık flash bellek desteği bulunuyor.

Bir cevap yazın