Firefox’tan iPhone İçin “Harika Çubuk” (Video)

Artık açık bıraktığınız sekmelerinizi yolda da okuyabileceksiniz.

Bazılarımız internet tarayıcılarımızda düzincelerce açık sekmeyle çalışan usta kullanıcılar olsak da, elimize cebimizi aldığımızda aradığımızı bulmaya kalkınca tıkanıp kalıyoruz, hatta yer imlerine eklemiş olsak bile.

Mozilla tam da bu yüzden masaüstü tarayıcınızla Apple iPhone cep telefonunuz üzerindekini senkronize eden bir uygulama geliştiriyor. Mozilla blogunda söz edilen hizmetin adı “Firefox Home” (FF Merkez) ve iPhone’a “Awesome Bar” (Harika Çubuk) adında bir arama çubuğu ekliyor.

Bu neden işe yarayacak Mozilla’nın kendi ağzından dinleyelim:

İşten aceleyle mi çıktınız? Masaüstü bilgisayarınızda açık olan sekmeleri gezmeye telefonunuzdan devam edebilirsiniz. Gitmek istediğiniz yere ilişkin yol tarifini bürodaki bilgisayarınızda mı bakıyordunuz? Sorun yok, cebinizi alın ve çıkın, çünkü son baktığınız sayfalar cebinizde de yanınızda. Biletinize ait uçuş onay kodu en son evdeki bilgisayarınızın ekranında mıydı? Harika Çubuk‘a birkaç harf yazın, o sayfalar hemen önünüze gelsin.

Masaüstünden dakika başı girdiğiniz bir siteye iPhone’unuzdan ulaşırken sürekli tüm sayfa URL’sini yazmak zorunda kalmak sizi deli etmiyor mu? Yeni uygulamayla bu da tarih oluyor, çünkü tarihçeniz yanınızda.

Mozilla bu uygulamanın uygulama mağazasına (App Store) ne zaman geleceğine ilişkin bilgi vermemiş, ancak çıktığında bedava olacağını belirtmiş.

Bir cevap yazın