Firefox 6 Alpha 1 Sürümü Yayınlandı (İndir)

Mozilla, bu ne hız böyle?

AuroraMozilla, geçtiğimiz günlerde Firefox 5’in 4.2.a1pre numaralı  ilk ön izleme sürümünü yayınlamıştı. Ve geçtiğimiz günlerde Mozilla, Firefox 5 için 21 Temmuz, Firefox 6 içinse Ağustos ayını tarih göstermişti. Bu açıklamanın üstünden çok geçmeden Firefox 6 Alpha 1 sürümü yayınlandı, buraya tıklayak indirebilirsiniz.

Firefox 6 ile Aurora adlı yeni bir logo bizleri bekliyor olacak. Ayrıca Firefox 6’da uygulamalar için Home başlığı altında toplanan yeni bir sekme seçeneği olacak. Kullanıcıların böylelikle uygulamaları daha iyi yönetmesi bekleniyor.

Mozilla, Firefox 6’nın Home tuşu ile tüm platformalarda benzer bir deneyim yaratmak amacında.

Son olarak, Firefox 4’ün açıklarını kapatan bir güncellemenin de Mayıs ayında yayınlanacağını hatırlatalım.

5 Yorum

 1. hm28000

  Hemen indirenler bile varmış demek ki..
  Ben 4 ten bile memnun değilim 3.6.15 sürümüne geri döndüm 3.6.16 bile sorunlu. 5 veya 6 tam çıksın o zaman denerim ama 4 gerçekten hoşuma gitmedi…

 2. Emre

  Bu firefox değil.Fifefox çekirdeğini kullanan nightly isimli tarayıcının 6. versiyonu konu tamamen senin yanlış anlaman üzerine açılmış 🙂 4 Sürümü yeni çıkmış olan bi tarayıcının 6 sürümünün betasını bile vermesi beklenemez ki zaten bu beta ff değil.Kuranlar görücektir FF 4 den farkı yok.2 sürüm birden atlayan tarayıcıda yenilik olması gerekir.

  • Berkant Pençel

   Kesin olan bir şey varsa bu Firefox’tur. Nasıl Opera geliştirdiği sürüme Barracuda, Chrome, Chromium oluyorsa Firefox’da çeşitli kod isimleri veriyor. 1.5’inki Deer Park’tı 2.0 Grand Paradise oldu bu da Nightly diye geçiyor ki aslında kod adının henüz konmadığının göstergesi. Firefox’un gecelik sürüm dediğimiz her gün üretilen özel sürümleri var. Ne sen ne ben kodlara bakmadan iki tarayıcı arasındaki farkı anlayamayız. Bu yüzden haberi hazırlayan editöre fazla yüklenme. Ayrıca bu sürüm Pre-alpha olarak geçiyor. Alpha Beta’dan önce Beta Final’den önceki aşama. Sonuca baktığında tarayıcının neresinde değişiklik yaptıklarına denk gelmeyeblirsin. ama kodları incelediğimde fark olduğunu göreceksin:)

Bir cevap yazın