Firefox 5 Ön İzleme Sürümü Çıktı (İndir)

Mozilla, Firefox 5 yakın derken şaka yapmıyormuş.

FirefoxDaha önce de belirttiğimiz gibi Mozilla Firefox internet tarayıcısını daha sık güncellemek istiyordu ve daha Firefox 4 indirime sunulmadan önce Firefox 5 için çalışmalar başlatılmıştı. Nitekim Mozilla, Firefox 5 hakkında şaka yapmıyormuş.

Henüz Firefox 5 hakkında bildiklerimiz kısıtlıysa da, Firefox 5’in 4.2.a1pre ön izleme sürümü şu an indirilebilir durumda. Firefox 5’in ilk 5 numaralı stabil deneme sürümü ise iki hafta sonra yayınlanacak. Firefox 5’in çıkış tarihi olarak da Temmuz ayının son haftası gösteriliyor.

Bununla birlikte, Firefox 4’te görülen ufak problemleri çözen ara sürümler de göreceğiz bu süreçte.

Yeni bir kullanıcı arayüzüne sahip olacağını bildiğimizi Firefox 5’in ilk ön izleme sürümüne buradan ulaşabilirsiniz.

14 Yorum

   • furkan

    düzeltebilecek olsam düzeltirdim zaten, bir kullanıcı olarak yorumumu söylüyorum. bu kadar kitlenmesine rağmen hala firefox kullanıyorum. sen neden bu kaadar hiddetlendin anlamadım. browser piyasasında tutunabilmeleri için bunları gerçekleştirmeleri gerekiyor. böyle dewam eder ise firefox’u bırakmak zorunda kalacağım. gereksiz ve saçma bir yorum yapmışsın, mesela herkes araba kullanıyor, problem yaşayınca motoru indirip sekmanları sökebiliyor mu? biz gerekli geri bildirimi yaparsak onlar da düzeltmeleri yaparlar,benim kullanıcı olarak sorumluluğum bu

   • furkan

    evet problemleri düzeltmek için versiyon yükseltiyorlar ancak, problemler bir türlü düzelmiyor, 3.5, 3.6 4.0Beta, 4.0 hala aynı hata tekrarlanıyor. dolayısıyla düzeltmekten çok göz boyamaya çalışılıyor gibi, artık eskisi gibi ciddi rakip olarak sadece ie de yok, chrome da katıldı yarışa. don değiştirir gibi sayı değiştireceklerine gerçekten versiyon değiştirsinler. gerçi firefox’u baltalamak için bir komplo da olabilir flash tarafından kim bilir. çünkü hep flash çöküyor

  • LORDTEK

   Benzer sorun bende de vardı. Stajer çocuk dedi ki “abi IDM kullanıyorsan ayarlara girip Use Advanced Browser Integration seçeneğini kaldır”. Yaptım ve ardından nerdeyse bir daha hiç çökmedi.

   • furkan

    IDM kullanmıyorum FDM kullanıyorum ama dediğini deneyeceğim işe yarayabilir. Bazıları gibi gereksiz gürültü yapmayıp yardımcı olduğun için teşekkürler

 1. Ziyaretçi

  Tamam sensin..Senin söylediğin şey pilot olmayan birine uçak kullan demek gibi birşey..Ne demek açık kaynak kodlu sen düzelt..var olan hatayı kullanıcımı düzelticek zeki insan..

  Saygılar..

 2. Ziyaretçi

  evet pilot değilim ve pilotun işinede karışmam, bırakta uçağı pilot kontrol etsin..uçaktaki sorunuda pilotlar çözsün yolcular değil..çözemiyorlarsa sazan yolcunun biri çıkıpta diğer bir yolcuya arızayı git sen çöz demesin..kemerini bağlayıp sessizce sorunu pilotların çözmesini beklesin..anlama kapasitesi olana..!!

   • Ziyaretçi

    Şimdi söylediğini ilk yorumunda yazsaydın tamamen sana katılırdım.Benim anlatmak istediğimde bu zaten ama ilk söylediğin ile şimdi söylediklerin arasında bir benzerlik varsa bende o uçaktan paraşütsüz atlarım.O dediğin “ERROR” tek yolcudan da çıkmıyor bu arada..

    Neyse arkadaşım uçak piste indi, sen yoluna ben yoluma.Daha uzatmayacam.. 😉

    Mozillayada sağlıklı uçuşlar diliyorum, dikkat etsinde yolcuları soğutmasın, bu son uçuşu olmasın!

Bir cevap yazın