Firefox 4’ün İlk Gün İndirilme Rakamları IE 9’u Ezdi

Firefox 4’e olan yoğun ilgiyi rakamlar da doğruluyor.

FirefoxGeçtiğimiz günlerde kullanıcıların beğenisine sunulan Internet Explorer 9’dan sonra, Firefox 4 de indirime sunuldu.

Internet Explorer 9’un ilk 24 saat içerisinde 2.35 milyon kez indirildiğini yazmıştık. Firefox 4’e gelen ilk tepki ise şaşırtıcı şekilde çok çok daha iyi gözüküyor.

Mozilla, Firefox 4’ün hangi bölgede ne kadar indirildiğini gösteren bir sayaç yayınlandı. Bu sayaca göre, Firefox 4 şimdiden sekiz milyondan fazla indirilmiş ve bu sayı hızla artıyor.

Rakamlardan öğrendiğimize göre, Firefox internet tarayıcısı özellikle Avrupa ve Kuzey Amerika’da pek bir popüler.

Firefox 4 Sayaç

Fakat, Firefox 3.6.3’ten sonraki sürümlerde yaşadığım tarayıcının görev yöneticisinde gözükmesine rağmen açılmama sorunu Firefox 4’de de devam ediyor. Siz Firefox 4’ü nasıl buldunuz?

9 Yorum

 1. aslanistan

  Benim Firefox 4 te yaşadığım sorun; Sekmeler kısmıyla üst pencere arasındaki boşluğun kapatılması. Birkaç sekme aynı anda açık olunca, windows7 de en beğendiğim özellik pencereyi üstten aşağıya çekince küçülmesi sağa sola çekince ekranın yarısını kaplayacak şekilde yerleşmesi daha zor oluyor. Chrome da az da olsa bir alan var ie9 da zaten belirgin bir şekilde var. Umarım bir çözüm getirirler buna.

  • M. Gökhan Aktaş

   O işlevi menü çubuğu olmadan da yapabiliyor. Sekmelerin başlığından değil yanındaki boşluktan tutup çekince pencere geliyor. İstediğin kadar sekme aç yinede üstte tutup çekmek için alan kalıyor.

   Bunun yanında illa menü çubuğunu açmak istiyorsanız, klavyenin Alt tuşuna bir kere basarak kısa süreli menü çubuğunu açabilirsiniz.

Bir cevap yazın