Firefox 4 Yayınlandı (İndir)

Uzun bekleyiş yarın sona eriyor…

FirefoxTarayıcı savaşları hiç olmadığı kadar hareketli şu günlerde; Microsoft geçtiğimiz günlerde yayınladığı Internet Explorer 9 ile yarışta olduğunu gösterirken, Mozilla yarın yayınlayacağı Firefox 4 ile fanlarının kalbini tekrar kazanmayı planlıyor. Ve, nihayet onca betanın ardından Firefox 4’ün final sürümü hazır.

Aslında Mozilla, henüz Firefox 4’ü yayınlanmadı. Yani, yayınladı, ama siteyi henüz güncellemedi, ama biz sizin için linki bulduk.

Firefox 4’ün final sürümünü buraya tıklayarak indirebilirsiniz. 

Bugün, yayınladığımız “en hızlı internet tarayıcı” yarışmasını tekrarlamamız gerekecek sanırım.

9 Yorum

  • Hamdi Kellecioğlu

   Ne yazık ki Windows için 64-bit sürümü resmi olarak yayınlanmayacakmış. Buradan resmi olmayan 64-bit sürüme ulaşmak mümkün ama bunla uğraşmaya değmez. Firefox’un en güçlü olduğu eklenti desteği büyük yara alıyor çünkü 32-bit eklentileri kullanamıyorsunuz.

   • LORDTEK

    Zaten rc1 ve rc2 inidirip kurunca da rc2 diye yazmıyormuş. Biraz araştırdım. Hatta rc2 ile şuan indirilen dosya bayt mertebesinde de örtüşüyormuş. Ben birkaç saat daha bekleyeceğim. Hayırlısı 😀

   • Hamdi Kellecioğlu

    Evet şimdi kontrol ettim dosya sürümleri de boyutları da aynı RC2 ile. RC2’yi indir dediğinde dosyanın ismi “Firefox Setup 4.0 RC 2.exe” oluyor. Yukarıdaki bağlantıdan indirdiğinde “Firefox Setup 4.0.exe” oluyor. RC2’yi aynen final sürümü olarak yayınlayacak olabilirler.

    Böylesi de mantıklı zaten RC2’de herhangi bir hata bulunmamışsa sürüm adayı olan direk final sürüm olur. 🙂

   • LORDTEK

    Evet evet! RC2 aslında final sürüm olarak yayınlayacaklarmış ama son dakika golü yememek için RC2 olarak yayınlamışlar. Sorun çıkmamış olacak ki (dediğin gibi) final sürümü oluveriyor 🙂

Bir cevap yazın