Firefox 4 Beta 7 Çıktı

FirefoxFirefox 4’un final sürümünü önümüzdeki yılın başına kadar görmeyi beklemesek de, beta sürümler yayınlanmaya devam ediyor. Mozilla beta 8’in çalışmalarına başlarken, beta 7 sürümünü yayınladı.

Beta 5 sürümünden sonra Firefox’un 6’yı atlayıp neden beta 7’yi yayınladığınızı merak edenler olabilir. Aslında beta 7’nin beta 6 olarak piyasaya çıkarılması bekleniyordu fakat beta 5’in yayınlanmasının hemen ardından ortaya çıkan Windows üzerindeki stabilite sorunu ve Mac işletim sistemlerinde, eklentilerin klavye/fare hareketlerindeki render sorunu üzerine Mozilla tarafından küçük bir beta yama yayınlandı. Bu yüzden yeni sürüm beta 7 olarak karşımızda.

Betaların gelişim sürecine göz atmak için, aşağıda her beta sürümle birlikte kaç tane hatanın giderildiğini görebilirsiniz.

beta2 – 684
beta3 – 510
beta4 – 651
beta5 – 650
beta7 – 2742

Final sürüm olmasa da, beta 7’nin çok daha stabil ve kullanışlı olduğunu söylemek mümkün. Firefox 4 Beta 7’ye buradan ulaşabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Ziyaretçi

    Beta5 den beta7 ye 2092 hata düzeltilmiş! Ben de diyorum şimdiki hali diğer betalarından daha stabil duruyor. Gelişme var evet ama artık daha dişli rakipler de var. Chrome gibi Safari gibi Opera gibi. IE yi microsoft’un dayatmasına rağmen alt etmek ise kolay iş değil ama neredeyse zoru başarmak üzereler.

Bir cevap yazın