Firefox 4 Beta 4, Sekmeler İçin Panorama Özelliğiyle Geliyor

Daha önce Firefox 4 Beta4’ün pazartesi çıkacağı haberini yapmıştık ancak yaşanan ufak sorunlar Beta 4’ün bugün yayınlanmasına neden oldu. Mozilla, bu beta sürümüne Direct 2D desteğinin yanında iki özellik daha eklemiş: Panorama ve Firefox Sync.

Daha önce Firefox 4’ün yeni sekme özelliklerine sahip olarak geleceğinden bahsetmiştik. Tab Candy olarak anılan bu özellikler artık Panorama adı altında toplanmışlar. Peki ne işe yarar Firefox Panorama? Eğer onlarca sekme açık çalışmayı seven bir kullanıcıysanız sekmeleri gruplandırabiliyor açık olan sekmeleri topluca bir arada görebiliyorsunuz. En iyisi aşağıdaki videoyu izleyin ve bu özelliğin işinize yarayıp yaramayacağına kendiniz karar verin.

Yeni Firefox 4 beta ile gelen bir diğer özellik ise Sync olarak adlandırılıyor ve yer imlerinizi, geçmişinizi, şifrelerinizi, form verilerinizi tek bir yerde yedekliyor ve birden fazla bilgisayarda eşlenmiş bir şekilde kullanmanıza imkan sağlıyor. Aşağıdaki Youtube videosundan bu özelliğin nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

Firefox 4 Beta 4’ü buradan indirebilirsiniz.

1 Yorum

  1. Ziyaretçi

    Yahu ne kadar kastırıyor artık sizin sayfalarınız, her yerde video reklam, orta sınıf bir makine olmadan girilmeyecek yakında sitenize, lütfen biraz dikkat edin şu reklamlara

Bir cevap yazın