Fight Night Champion İncelemesi

Sıfırdan Zirveye

Fight Night Champion’a ilk girdiğimizde, kendimizi bir dövüşün ortasında buluyoruz. Daha ne oldu, ne oluyor demeden, kendimizi yerlerde, ardından da köşemizde nasihat dinlerken görüyoruz. Ardından ise ringe geri dönüp, ekran da yazan tuşlara basarak rakibimizi alaşağı edip ilk zaferimizi kazanıyoruz. Bu bölüm için kısa bir tutorial modu dersek sanırım fazla yanılmış olmayız. Ardından oyun bize Champion Mode’a devam edip etmeyeceğimizi soruyor, biz de tercihimize göre ya oyunun ana menüsüne yönlendiriliyoruz, ya da Champion Mode’a kaldığımız yerden devam ediyoruz. Dilerseniz ilk olarak Champion Mode ile incelememize başlayalım. Ardından oyunda bulunan diğer modlara da bir göz atarız.

fnc9

fnc9

Fight Night Champion’da Andre Bishop adında bir boksörü kontrol ediyoruz. Sıfırdan zirveye çıkmaya çalışan Bishop’u ilk kontrol ettiğimiz maç bir hapishanede geçiyor. Sonra siz ne işimiz var burada falan diye düşünürken, oyun sizi 4 sene öncesine, Bishop’un kariyerinin profesyonel olarak başladığı zamana götürüyor. Böylece Bishop’un neden hapse düştüğünü de yaşayarak öğrenme fırsatınız oluyor.

Eee konumuz boks da olsa kötü adamlar senaryonun içinde her zaman kendilerine bir rol buluyorlar. Aslında Fight Night Champion’un hikâyesi, boks temalı filmlere bir hayli benziyor. Bunun nedenini oyunu oynayıp bitirdiğinizde çok iyi anlayacaksınız ve eminim bana hak vereceksiniz. Spoiler vermek istemiyorum ama en azından şöyle bir benzetmeyi sizlerle paylaşayım. Misal oyunun son demlerinde, şampiyonla karşılaşmadan önce çıktığımız maçın akabinde yaşanan olaylar, beni Rocky 4 filmine götürdü. Rus boksörün Rocky yerine Apollo Creed ile dövüşüp onu harcadığı, akabinde Rocky’nin gaza geldiği zamanlar falan. Ama emin olun, Andre Bishop’un başına gelenlerden de rahat bir film çıkabilir.

fnc2

fnc2

Champion Mode’ta ki yegâne düşmanımız ise, yıldızı bizimle aynı zamanda parlayan David Frost. Tabi ki biz bazı olayların ardından hapse düşünce, David de şampiyonluğa kadar yükseliyor. Biz hapisten çıktığımızda sıfırdan başlarken, David ise en tepede, bizim hak ettiğimiz yerde şampiyonluk kemerini korumaya çalışıyor.

1 Yorum

Bir cevap yazın