FIFA’ya PlayStation 3’te 3D Desteği

FIFA da 3D modasına uyuyor…

Bu günlerde sadece bir gözlük takarak, kendimizi savaş alanının tam ortasında üstümüze doğru monitörden fırlayacakmış gibi gelen bir roketten kaçmaya çalışırken bulabiliriz. Sony Hindistan temsilcisi Atindriya Bose’un IndianGamer isimli bir Hint oyun sitesine verdiği röportaja bakacak olursak, yeşil sahaya inip Messi’den Dünya Kupası’ndaki rezaletin hesabını sormamız da pek yakında mümkün olacak.

Evet, başlıktan da anladınız zaten. FIFA da 3D modasına uyuyor ve PlayStation 3’e 3D desteğiyle geliyor.

“MotorStorm ve WipeOut gibi oyunları 3D desteğiyle gördüm. Hatta FIFA bile 3D olarak çalışıyor.”

Diyor Atindriye Bose ve ekliyor; “FIFA’yı az da olsa izleme şansım oldu; muhteşem görünüyordu.”

Fifa 11 screenshot

Bu ilginç gelişmeye bakarak, EA’in de Sony gibi 3D desteğini sevgiyle kucaklamış olduğunu söyleyebiliriz. Zira Battlefield: Bad Company 2’nin ardından, merakla beklenen Crysis 2 ve Need for Speed: Hot Pursuit’in de 3D desteğiyle geleceği açıklanmıştı. Bu listeye FIFA 2011’i de ekleyebiliriz.

Peki Xbox 360 cephesinde durum ne?

Son gelişmeler, Microsoft’un “şimdilik” ekran karşısında parandeler atıp amuda kalkmaya yönelik hareket algılama teknolojisiyle mutlu olduğunu gösteriyor.

3 Yorum

  1. Ziyaretçi

    3d çok boş beleş bir iş yazarlarınızdan birinin de söylediği gibi.Yani tam 3d olmuyor ki zaten,az biraz derinlik hissi için bu kadar reklam,israf lan israf afrika’da çocuklar aç

  2. kuzgunb.ku

    Singularity balonunu tek fark eden site Tom’s olmuş. Gerçekten incelemede de belirtildiği gibi çok kötü bir oyun tam bir hayalkırıklığı. Aslında hikaye çok güzek başlıyor ama sonra devamı gelmiyor. Ne bir atmosfer ne bir heyecan. 20 yıl önce oynadığımız koridor fpslerinden farkı yok.

    Bahsettiğiniz videolarıda bulup izledim ağzım açık kaldı. Gerçekten şok. Sanırım para verip alsaydım kahrolurdum üzüntüden. Oyunu indirmek için harcadığım 10 saate bile üzüldüm. 😛

    Raven zaten Quake 4 ile bitmişti gözümde. Wolfenstein ve Singularity da tuz biber ekti. Cesaretiniz içinde helal olsun harbiden. 50 mi 50 yani.

Bir cevap yazın