FIFA 12’nin Kapak Yıldızları Belli Oldu

EA, FIFA 12’nin kapak yıldızlarını tanıttı.

Electronic Arts, bugün aralarında E3 Oyun Eleştirmenleri Ödülü’nün de bulunduğu 20 “E3’ün En İyi Spor Oyunu” ödülü kazanan FIFA 12 ’nin uluslararası üne sahip futbol yıldızlarından oluşan kadrosunu açıkladı. 30 Eylül’de çıkacak FIFA 12’nin kapaklarını süsleyecek futbolcuların başını Manchester United santraforu Wayne Rooney ve Real Madrid’’den Kaká çekiyor. Diğerleri arasında ise Fransa’da Philippe Mexès, İspanya’da Gerard Piqué, İtalya’da Giampaolo Pazzini, Almanya’da Mats Hummels, Birleşik Krallık’ta Jack Wilshere gibi oyuncular bulunuyor. Bu futbol yıldızları FIFA 12 kapaklarının yanı sıra pazarlama ve reklam kampanyalarında ve dünyanın dört bir yanındaki sosyal medya aktivitelerinde de kullanılacaklar.

FIFA serisini büyük bir tutkuyla oynayan ünlü futbolculara sahip olduklarını belirten EA SPORTS Futboldan Sorumlu Başkan Yardımcısı Matt Bilbey, “Bu futbolcular dünyanın dört bir yanındaki hayranlarımıza, gezegenin en iyi spor oyununu oynarken yaşadıkları kişisel deneyimlerini aktaracaklar. FIFA 12 ile şimdiye kadarki en gerçekçi ve kaliteli oyunu yarattığımıza güvenimiz tam, bu süperstarlar da oyunun piyasaya çıkışı için duyulan büyük heyecanı paylaşmakta büyük rol oynayacaklar” diye konuştu.

2009-10 sezonunda Profesyonel Futbolcular Birliği’nin ve hayranların yılın en iyi futbolcusu olarak seçtiği Rooney ve yine Profesyonel Futbolcular Birliği tarafından geçtiğimiz sezonun en iyi genç futbolcusu seçilen Wilshere, Birleşik Krallık, İrlanda, İskandinavya ülkeleri, Orta Doğu ülkeleri ve Türkiye de FIFA 12’nin kapak yıldızları olacak.

Fifa12 PC kapak

FIFA 12, sahadaki tüm etkileşimlere gerçek dünya fizik kurallarını uygulayacak olan yeni fizik motoru Futbolcu Çarpışma Motoru ile oyunu tamamen değiştiriyor. Gerçek dünya futbolundan esinlenilen devrim yaratacak değişiklikler FIFA 12’nin daha derin ve daha gerçekçi olmasını sağlıyor. Yeni Hassas Top Sürme özelliği ile dar alanlarda daha iyi kontrol için topu daha iyi yönlendirebilecek, hücum sırasında karar vermek için daha çok zamana sahip olacak ve oyunun temposunu daha rahat ayarlayabileceksiniz. Hücum oyununda yapılan yenilikler, Taktiksel Savunma ismindeki baştan tasarlanan savunma sistemiyle dengelenerek, yer tutma, pas kesme ve top kapmanın eşit önemde olması sağlanıyor. Ayrıca oyuncular yeni nesil futbolcu zeka ve performansı sunacak olan Profesyonel Futbolcu Zekası ile donatılmış durumdalar. FIFA 12 ayrıca FIFA 12’nin kalbi olan EA SPORTS Football Club özelliğini de sunuyor. Bu canlı servis oyuncuları ek bir maliyet olmaksızın sürekli olarak taze ve yeni içeriklerle gerçek dünya futboluna bağlayacak, tuttukları takımı desteklemelerini sağlayacak, arkadaşları, rakipleri ve dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca oyuncuya karşı mücadele edebilmelerine imkan verecek.

FIFA 12, 18 dile çevrilerek 51 ülkede satışa sunulacak. Oyun PlayStation 3, Xbox 360, PC, Wii, PlayStation 2, Nintendo 3DS, PSP, iPhone, iPad, iPod touch için 30 Eylül’de piyasada olacak.

1 Yorum

Bir cevap yazın