Farmville Oynarken Ağlayan Çocuğunu Öldürdü

Farmville

Farmville

Florida’nın Jacksonville şehrinde yaşayan bir kadın Farmville oynarken ağlayan çocuğunu öldürdüğü için ömür boyu hapis cezası alabilir.

The Florida Times-Union yazdığına göre, 22 yaşındaki Alexandra Tovias, Farmville oynarken ağlayan üç aylık oğlu Dylan Lee’yi öldürmek suçuyla mahkemeye sevkedildi. Tobias’ın polise söylediğine göre tarayıcı tabanlı Farmville adlı oyunu oynarken, oğlu ağlayınca sinirden deliye dönmüş. Bebeği sert bir şekilde sarsan kadın, sakinleşmek için sigara içmeye karar vermiş. Bu yöntemle de sakinleşemeyen kadın, bebeği tekrar sarsmış. Alexandra, bu sırada bebeğin kafasını bir yerlere çarpmış olabileceğini düşünüyor.

Bu durum 2. Derece cinayet (bir tartışma sırasında hiddete kapılıp adam öldürme, kasten veya taammüden olmayan adam öldürme) sınıfına giriyor ve suçlu ömür boyu hapis cezasına çarptırılabilir. Fakat savcıya göre suçlunun 25 ila 50 yıl arası ceza alması muhtemel. Tobias, hakkında kesin karar Aralık ayında verilecek.

5 Yorum

  1. crixallis31

    Her ne kadar işe yarayacağını inanmasamda düzelme umuduyla,oyunlar yüzünden aşırı sinir yapan insanları psikolojik yardım alması taraftarıyım.Ama iş bu kadının yaptığına gelince ne yapmak lazım onu bilemeyeceğim…

    • slmn

      bu internet oyunları bağımlılık yapıyor diyoruz uyarıyoruz ama boşuna hatırlarsanız evvelki yıllarda silkroad online bi oyundu ve para için 9 yaşındaki bir fidanı öldürmüşlerdi.Bu olay TÜRKİYEde olmuştu hatırlatırım…

Bir cevap yazın