FarCry’ın Yeni Yaması Daha da İyi Olabileceğini Gösterdi

FarCry'ın Yeni Yaması Daha da İyi Olabileceğini Gösterdi

Daha önce yapılmayanı yapan yeni bir oyunun piyasaya sürülmesi çok sık karşılaştığımız bir durum değil. Ama FarCry iyi ve beklenti yaratan hikayesi, akıllara zarar görüntüleri ile işte böyle bir oyun. Tabi her iyi şeyde olduğu gibi bunun da bir bedeli var: Donanım gereksinimleri oldukça fazla.

FarCry’ın yükünü çeken kısım görüntü kartı. Oyunun DirectX 9 için tasarlanan 3D motoru, PS 2.0 ve Vertex Shaders 2.0’ı fazlasıyla kullanıyor. Yani pratikte DirectX 9 destekleyen görüntü hızlandırıcı için oyun kısaca yalvarıyor. Her ne kadar DirectX 8 donanımları desteklensede görüntü kalitesi aşırı derecede düşüyor.

FarCry'ın Yeni Yaması Daha da İyi Olabileceğini Gösterdi

Oyunu en üst düzeyde ayrıntı dereceleri açık oynamak isteyen oyunseverlerin GeForce FX 5900/5950 ya da Ati Radeon 9800 sahibi olması gerekiyor. Gerçi bu kartlara sahip olsanızda çıkabileceğiniz çözünürlük 1024×768. FSAA ve eşyönsüzleme süzgeci teoride mümkün ama karmaşık sahnelerde görüntü saçmalayacaktır.

Bu oyun için ideal görüntü kartları yeni nesil GeForce 6800 serisi veya ATi X800 ailesi. Çünkü bu yeni kartlar eski sürümlere göre çok daha iyi gölgeleme başarımı sunuyorlar. Bu kartlar ile FarCry daha yüksek çözünürlüklerde, FSAA ve AF gibi görüntü kalitesini artıran özellikler açıkken hala oynanabilir seviyede oluyor.

Bir cevap yazın