Fallout: New Vegas’dan Yeni Ayrıntılar

Fallout: New Vegas’ın ilk videosunu izlediniz. (izlemediyseniz sizi şöyle alalım) Bu video, bizi fazlasıyla heyecanlandırdı. Bu heyecanımızın arkasında eski Fallout oyunlarının ruhuna sadık olduğuna inandığımız Obsidian Ent.’in de etkisi var. Tüm Fallout severlerin bu oyunu merakla beklediğini biliyoruz, hatta Fallout 3’e ısınamayanların bile. Neden Obsidian Ent.’e özüne sağdık bir Fallout oyunu için bu kadar güveniyoruz? Cevabı, Fallout oyunlarını, belki de Türkiye’de en iyi bilen editörümüz Uğur Yurtsever’in haberin de kaçırdıysanız, mutlaka bir göz atın. Haberde Fallout: New Vegas’tan başka ayrıntılarda var.

PC Gamers dergisinin Mart sayısında Fallout: New Vegas’dan yeni ayrıntılar yer alacağını duymuştuk. Dergi henüz çıkmadı fakat ayrıntılar internete düştü. Şimdi oyunla ilgili detaylara bakalım, heyecanımız bir kat daha artsın.

  • Oyun yine bir FPS olacak ve Fallout 3 ile aynı oyun motorunu kullanacak.
  • Yeni bir zorluk seviyesi olacak “Hardcore”. Taşıdığımız cephaneninde bir ağırlığı olacak. Karakterimiz susayacak. Stimpack aniden değil zamanla iyileştirecek.
  • Bu sefer Vault Dweller’i oynamayacağız. Dost bir robot tarafından kurtarılan bir kuryeyi oynayacağız.
  • Aralarında Nightkin’in de olduğu Fallout 2’de ki Super Mutants’lar burada da karşımıza çıkacak.
  • Yanımızda gezen karakterlere emir verebileceğiz. Koş, dur, saldır gibi…
  • Hikaye, üç grubun arasındaki çatışmaya odaklanacak. the New California Republic (Fallout 2’den hatırlayanlar olacaktır), Caesar’s Legions ve the residents of New Vegas.

Fallout 1 ve 2’ye aşık olanlar sanırım bu haberle biraz daha heyecanlanmıştır. Öyle görünüyor ki eski Fallout oyunlarının atmosferi ve derinliği, Fallout 3 dünyasında kendine yer bulabilecek.

Fallout: New Vegas’dan ayrıntılar şimdilik bu kadar. Oyun, 2010 yılının dördüncü çeyreğinde PC, Xbox 360 ve PS3 için çıkacak.

Bir cevap yazın