Fallout: New Vegas’a 2 Yeni DLC Daha Yolda

Bethesda, 17 Mayıs’ta yayınlanacak Honest Hearts’tan sonra iki yeni DLC daha yayınlanacağını açıkladı.

Fallout: New Vegas için yayınlanacak ikinci indirilebilir içerik olacak Honest Hearts’la ilgili ilk bilgileri Mart ayında sizlerle paylaşmıştık hatırlarsanız. Bugünse oyunun dağıtımcısı Bethesda, 17 Mayıs’ta yayınlanacak Honest Hearts’ın arkasından iki indirilebilir içeriğin daha yolda olduğunu duyurdu.

Bizleri Utah’ın Zion Ulusal Parkı’nda Ahir Zaman Azizleri’nin izinde bir maceraya konuk edecek (ki bu arada ilk haberde yaptığım öngörü de tutmuş oluyor 🙂 ) Honest Hearts’ın ardından Haziran ayında yayınlanacak Old World Blues içeriği ile Mojave Çölü’ne geri dönecek; Temmuz ayında yayınlanacak Lonesome Road ile ise New Vegas ve Dead Money’de ismi geçen The Great Divide’ın (Büyük Su Havzası) gizemini çözmeye çalışacağız.

Fallout: New Vegas için geçtiğimiz aylarda yayınlanmış ilk indirilebilir içerik olan Dead Money’nin aksine; her üç içerik de PC, Xbox 360 ve PlayStation 3 platformları için aynı anda yayınlanacak. Fiyatları ise 9.99 $ olarak belirlenmiş.

Bu arada merak edenler için Fallout: New Vegas’ın raflara çıktığı Ekim 2010’dan bu yana yaklaşık 5 milyonluk bir satış rakamına ulaştığını belirteyim. Bunun platformlara göre dağılımıysa şu şekilde: Xbox 360 2.59 milyon, PlayStation 3 1.69 milyon, PC 630 bin.

Bir cevap yazın