Fallout: New Vegas Hikayesi Su Yüzüne Çıkmaya Başladı

Yıl 2280… Çin ve Amerika arasındaki, o her şeyi toza çeviren korkunç nükleer savaşın tam 203 yıl sonrası (ilk oyunun ise 119). Kendinizi Mojave çölünde üstünkörü kazılmış bir mezarda vurulmuş bir halde buluyorsunuz. Dost canlısı bir robot sizi ölmek üzere olduğunuz bu lanet çukurdan çıkarıp Goodsprings kasabasının doktoru Mitchell’a götürüyor… Bir kurye olduğunuzu anımsıyor gibisiniz. Peki ya paket? İçinde ne vardı? Sizi bu hale düşürebilecek ne olabilirdi ki içinde? Bu hale kim getirdi sizi? Ayağa kalkar kalkmaz ilk ihtiyacınız olan bir silah. Çok şükür Mitchell size fazlasını veriyor… Bir Vault 21 giysisi ve Pip-Boy 3000…

Star Wars: KOTOR II ve Neverwinter Nights 2’den tanıdığımız Obsidian Entertainment’ın Bethesda ile birlikte üzerinde çalıştığı yeni Fallout oyunu New Vegas hakkında ortaya yeni bilgiler çıktıkça sizlerle paylaşıyoruz. Video olsun, yeni detaylar olsun… Bizler de sizler kadar heyecanlıyız yani.

Bugün Bethesda’dan Pete Hines’ın yaptığı açıklamalar, bir zamanların Berlin kaplanı bugünün usta futbol yorumcusu Turgay Şeren’in deyimiyle “mini eteğin görünmeyen kısmı” gibi.

Pete Hines Fallout: New Vegas’ta Mojave çölünün ortasında vurularak ölüme terkedilmiş bir kuryeyi canlandıracağımızı açıklayarak başlıyor işe.

“Hikayenin bir kısmı, sizden aldıkları şeyi bulmaya çalışmakla geçecek.”

Hines, Fallout: New Vegas’ın Fallout 3’den çok farklı bir hisse sahip olduğunun altını çizmeyi de ihmal etmiyor:

“Vegas yaşıyor. Bir hayalet kasaba değil. Hala yerli yerinde duruyor ve giderek de zenginleşiyor. Etrafta gidebileceğiniz kumarhaneler dahi var. Bu noktadan itibaren oyunun hissi farklılaşıyor. Fallout: New Vegas’ta yüzlerce saat boyunca her kuytu köşeyi keşfetmek isteyeceksiniz.”

Açıkçası bu gizemli hikayeyi, klasik seriden anımsayacağımız birçok öğeyle birlikte düşününce, yeni bir Fallout veya Fallout 2 çıkmaması için bir neden yok gibi. Her şey, Obsidian’ın bunu ne kadar istediğine bağlı.

Ne var ki Günah Şehri’nin etrafında şekillenecek bu yeni maceranın gizemlerini çözme fırsatını yakalamak için sonbahar aylarına kadar beklememiz lazım. PC oyuncularının yanı sıra PS3 ve Xbox 360 kullanıcıları da “Vegas’ta olanın Vegas’ta kalacağı” bu post apokaliptik partiye  davetli.

Bir cevap yazın