Fallout: New Vegas Fallout 3’e Karşı

Artık Fallout: New Vegas’ın Fallout 3’e oranla köklerine daha bağlı bir yapım olacağını biliyoruz. Özellikle hikaye ve oyun sistemi olarak New Vegas’ın çok çok büyük vaatleri var. Tabi bunda en büyük pay sahibi, projenin başında orijinal Fallout oyunlarında da bulunmuş bir ekibin olması. 

Fallout: New Vegas’ın bizlere vaat ettiği güzellikler hakkında daha önce bir çok haber yapmıştık; ancak iki oyunun görsel kalitesini yan yana gösterememiştik. Bugün oyun dünyasının geldiği noktada yaşını belli eden grafikler pek kabul görmüyor bildiğiniz gibi ve Fallout: New Vegas, Bethesda’nın iki yıl önce çıkan Fallout 3’üyle aynı oyun motorunu kullanıyor. Peki Fallout: New Vegas, Fallout 3’e göre nasıl bir görsellik sunacak? Neyse ki bu tip karşılaştırma mevzularında imdadımıza yetişen Alman PC Games sitesi, üzerine düşeni yapmış ve bu iki oyunu bizler için karşılaştırmış. Bu ekran görüntülerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Benim fikrimi soracak olursanız, seçilen renk paleti dışında arada çok bir fark yok gibi duruyor ve bu her halükarda görsellerin yeterli olacağı anlamına geliyor. Ancak Obsidian’dan daha iyi kaplamalar ve zamanın gereklerine yakışır karakter animasyonları beklediğimi de belirtmeliyim. Bunun dışında her iki oyunun da benzer artistik dizayn öğelerini kullanacağını biliyorduk. Umarım bu, Obsidian’a bölüm tasarımlarına, hikayeye ve oyun sistemine daha çok zaman ayırma şansını vermiştir.

Günah Şehri’yle randevumuz sonbaharda ve Fallout severler olarak  şimdiden heyecanlıyız.

3 Yorum

  1. lazboy

    igrenc bir oyun 1 gun oynadim sildim ya bir yerden bir yere yürümek 1 saat aliyor oyun cok yüksek seviyede ingilizce istiyor ingilizce bilmeyen bu oyunu gecemez gorevler filan hosuma gitmedi sinematik hic yok sacma sapan bir map ne arac var ne araba var asksiyon hic yok olmus bir sehirde kalan sacma sapan yaratiklari kesiyoruz

Bir cevap yazın