Facebook’un Yeni Güvenlik ve Gizlilik Ayarları (E.Görüntüsü)

Facebook geçenlerde daha basit güvenlik ve gizlilik ayaları için kullanıcılara söz vermişti.

Facebook birkaç hafta önce söz vermiş olduğu yeni basitleştirilmiş güvenlik ve gizlilik ayarlarını TechCunch’ın konferansında nihayet tanıttı.

Şimdiye kadar profil ayarlarınıza girdiğinizde 150’den falza ince ayarla karşılaşıyordunuz. Bazıları Facebook’un paylaşmak istediğiniz her küçük şeye ilişkin ince güvenlik ve gizlilik ayarlarını seviyordu, ancak kitleler bu kadar ince ayarın çok karmaşık olduğunu ve “Yalnızca arkadaşlarımla paylaş” gibi genel ve basit ayarlar istiyorlardı. Zaten ince ayarları beceremeyen veya gözden kaçıran onbinlerce kullanıcı büyük sorunlar yaşamıştı ve Facebook bu yüzden çok tepki aldı, hatta kullanıcıların yarıdan fazlası bu sorunlar nedeniyle ayrılmayı düşündüklerini de belirttiler. İşte tam da bu noktada Facebook herkesin hayatını kolaylaştıracak yeni ve basit ayar sistemiyle karşımızda.

Başkan Mark Zuckerberg dünkü konferansta yaptığı açıklamayla eski ayrıntılı ayarların tümünün yerli yerinde olduğunu, ancak bu kadar ayrıntıya girmek istemeyenler için genel ve basit güvenlik ve gizlilik ayar şablonları oluşturduklarını açıkladı. TechCrunch’ın bildirdiğine göre bu genel ayar şablonları geçmişte paylaştığınız ve gelecekte paylaşacağınız tüm içerik için geçerli oluyor.

Facebook gizlilik ve güvenlik ayarlarına ilişkin bilgilerin bulunduğu bir rehberi de kullanıcılara sunacak ve yeni sistem sizin hesabınızı da kapsadığında haberdar edileceksiniz.

Facebook Güvenlik Ayarı - 2

Facebook Güvenlik Ayarı - Foto:TechCrunch

Facebook Güvenlik Ayarı - 1

Facebook Güvenlik Ayarı - Foto: TechCrunch

Bir cevap yazın