Facebook’un Kurucusu Mark Zuckerberg Servetinin Yarısını Bağışlıyor

Bir süre önce Bill Gates, öldüğü zaman servetinin yarısını hayır kurumlarına bağışlamaya söz vermiş ve diğer zenginlere de açık davet göndermişti. Bill Gates’in açık davetine ilk katılan da Microsoft’un kurucularından Paul Allen olmuştu hatırlarsanız. Daha sonra 40 dolar milyarderinin de bu çağrıya kulak verdiğini işittik.

Bu çağrıya en son katılan kişi tanıdık birisi: Facebook’un kurucularından Mark Zuckerberg. Dünyanın en genç dolar milyarderlerinden biri olan Zuckerberg, “insanlar kariyerlerinin sonuna gelene kadar bekliyor, ama daha yapılacak çok şey varken beklemek neden” diyerek servetinin yarısını bağışlamak için cenaze arabasının kapıya gelmesini de beklemeyeceğini söylüyor.

Mark Zuckerberg Gitar

Daha yapacak çok şey var...

Bunun yanında aralarında AOL’un kurucu ortaklarından Steve Case, mucit Carl Icahn gibi isimlerin de bulunduğu 16 dolar milyarderi daha bu seçkin kulübe dahil olduklarını açıkladılar.

Böylece servetlerinin yarısını bağışlayacak dolar milyarderlerinin sayısı 57’e ulaştı. Toplamda ne kadar bağış mı toplanmış oldu, vaktiniz varsa eğer, onu da siz hesaplayın 🙂

1 Yorum

 1. kelebek333

  Şimdi biz napıcaz

  Hayır kurumlarına destek veriyorlar ya hadi gidip onların ürünlerini alalım

  Onları daha zengin edelim

  HADİ HADİ

  Reklamın böylesine ilk defa şahit oluyorum

  Bu gibi insanların iyi niyetli olduklarına inanan varmı bilemiyorum

  strateji açık

  Çok zenginim tepki alıyorum . Hayır kurumlarına bağış yapacağımı açıklarım. Gözler ben uzak olur. Bende robin Hood olurum

  Keriz pazarı

   

Bir cevap yazın