Facebook Yüz Tanıma Hizmetini Varsayılan Hale Getirdi

Facebook LogoFacebook arkadaşlarınızı resimlerde etiketlemeyi kolaylaştırmak için yüz tanıma hizmetini bir süre önce duyurmuştu. Şimdi bir adım daha atarak bu hizmeti varsayılan hale getiriyor.

Bu hizmet şöyle çalışıyor. Bir grup arkadaşınızın olduğu bir resmi etiketlemek istediğinizde Facebook yüz tanıma teknolojisiyle arkadaşlarınız arasından bulduğu uygun isimleri size öneri olarak sunuyor.

Önce Amerika’da devreye giren yüz tanıma hizmeti birkaç aydır tüm dünya kullanıcılarına sunulmaya başladı. Son gelen haberlere göreyse bu hizmet artık varsayılan olarak çalışıyor. Tabi bunun bazı gizlilik sorunları yaratabileceği de şimdiden güvenlik firmaları tarafından belirtiliyor.

Facebook’un arkadaşlarınıza sizin isminizi varsayılan olarak önermesini istemiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

  • Gizlilik ayarlarına gidin
  • “Ayarları özelleştir” bağlantısına tıklayın
  • “Başkalarının paylaştığı şeyler” bölümüne gidin
  • “Arkadaşlarıma benim fotoğraflarımı öner” seçeneğini bulun
  • Bu özelliği devre dışı bırakın
Facebook Fotoğraflara Etiket Önerme Ayarı

Facebook Fotoğraflara Etiket Önerme Ayarı

Bazı kullanıcıların bu özelliğin haber verilmeden varsayılan hale getirilmesine itiraz ettikleri gelen bilgiler arasında. Aslında böylesi bir durum ilk kez yaşanmıyor. Kullanıcıların kendi gizlilik ayarlarına dikkat etmeleri Facebook gibi sosyal ağların güvenliği açısından oldukça önemli. Facebook gizlilik ayarlarını nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız daha önce yayınladığımız yazıya bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın