Facebook Kullanıcılarına 6 Ay Bedava McAfee

Geek.com’un haberşne göre Facebook, güvenlik yazılımları firması McAfee ile işbirliği yaparak tüm kullanıcılarına 6 ay bedava McAffee Internet Security Suite kullanma hakkı veriyor. 6 aydan sonra da Facebook kullanıcıları özel indirimlerden faydalanabilecek. Facebook ve Twitter gibi sitelerden yayılan zararlı yazılımların inanılmaz bir hızla arttığı şu dönemde Facebook ile McAfee’nin bu işbirliği durumun ne kadar ciddi olduğunu ortaya koyuyor.

Facebook hesabınız başkaları tarafından ele geçirilse bile McAfee yardımınıza koşacak. Facebook, McAfee yazılımını sitenin kodlarına gömerek virüslü hesapların icabına bakacak. Eğer bilgisayarınızda virüs varsa, çevrimiçi taramayla temizlenebilecek. Facebook bu işbirliğinden sonra diğer çevrimiçi güvenlik hizmetlerini dikkate almayacağını açıkladı.

McAfee Internet Security yazılımının altı aylık sürümünü elde etmek için McAfee’nin Facebook sayfasına girip Protect Your PC simgesine tıklamanız gerekiyor. Buna alternatif olarak Microsoft Security Essentials yükleyebilir ve lisans anahtarlarından, yükseltmelerden, sürekli bir şeyleri yenilemekle uğraşmaktan kurtulabilirsiniz. Dediğimiz gibi Facebook’un bu adımı sosyal ağ sitelerinde güvenliğin önemli bir sorun haline geldiğini gösteriyor.  

Bir cevap yazın