Facebook Kendi E-Posta Servisini Hazırlıyor

Bir süredir Facebook’un, Google’ın e-posta servisi Gmail’e rakip olarak kendi e-posta servisini hazırladığı dedikoduları dolaşıyordu. Facebook’un Project Titan adını verdiği bu servise dair dolaşan dedikodular doğru gibi görünüyor. Çünkü Facebook, http://mail.facebook.com adresini yayınladı, e-posta servisi için domain adı olabilecek www.fb.com’u satın aldı ve bazı web sitelerine, Kasım’ın 15’i işaret eden davetiyeler göndermeye başladı.

Davetiyelerde pek açıklama olmasa da, iPhone’lar için üretilen Facebook uygulamasında bulunan mail kutusu ikonu bize biraz ipucu veriyor. Bu ikonun muhtemel iki anlamı var: Ya Facebook, kendi mesaj sistemini yeniden tasarlıyor-ki hoş karşılanmama olasılığı yüksek bir hamle- ya da Facebook, Project Titan ismini verdiği servisi yayınlamaya hazırlanıyor.

Dedikolar sadece bunlarla sınırlı da değil. Facebook e-posta servisinin Microsoft Office Web Uygulamaları’yla da uyumlu olacağı söyleniyor.

Facebook, 550 milyonu aşan kullanıcısıyla dünya üzerindeki en büyük sosyal paylaşım sitelerinden birisi ve eğer Project Titan hikayesi gerçeğe dönüşürse, tüm dengeler değişebilir. Facebook’un ne planladığını öğrenmek için 15 Kasım Pazartesi’yi beklememiz gerekecek.

Facebook Mail

kaynak: neowin

Bir cevap yazın