Facebook iPad Uygulamasını Yayınladı

Aylar süren bekleyişten sonra Facebook, iPad uygulamasını yayınladı.

facebook for ipad

- Giriş ekranı.

Facebook for iPad adlı uygulama, iOS App Store üzerinden yayınlandı. Temmuz ayında sızan sürüme oldukça benzeyen uygulama, iyi bir kullanıcı deneyimi hedeflediği için Fotoğraflar servisini ön plana çıkarıyor. Uygulama üzerinde görüntülenen fotoğraflar tüm ekranı kaplıyor ve kullanıcılar çoklu dokunmatik ile fotoğrafları büyültüp küçültebiliyor. Albümdeki fotoğrafları gezmek için de kullanıcıların parmaklarını ekranda sağa ya da sola sürüklemesi yeterli oluyor.

facebook for ipad

Facebook for iPad adlı uygulama Haber Akışı, Fotoğraflar, Mesajlar, Gruplar ve Ayarlar’a kolaylıkla ulaşılması için ekranın solunda bir gezinme menüsüne sahip. Bildirimler, sohbet, durum güncellemesi ve kişi arama gibi Facebook’un anahtar özellikleri de uygulamada bulunuyor.

facebook for ipad

Uygulamanın sunduğu yeni bir özellik ise oyuların tam ekran modunda oynanabilmesi.

facebook for ipad

Ayrıca Facebook, videoları da es geçmemiş. Facebook for iPad, HD video ve Airplay özelliğini destekliyor. Böylelikle kullanıcılar videolarını Apple TV ya da diğer Apple cihazları üzerinden de izleyebiliyorlar.

2 Yorum

  1. Emre

    Çıktıgından 1 saat sonra yükledim ancak 20 dakika içinde 2 tane güncellemesi yayınlandı daha fazla gelişmesi gerek sohbet alanında takılmalar oluyor. Zamanla bu sorunları hallediceklerdir. Zaten şuan beta sürümü.

Bir cevap yazın