Facebook Başkanı Sheryl Sandberg E-Postaların Sonu Yakın Diyor

Nielsen 360 tüketici fuarında konuşan Facebook başkanı Sheryl Sandberg, e-posta göndermek yakın bir zamanda tarih olabilir diyor.

Facebook LogoSheryl Sandberg, bu iddiasına dayanak olarak ise, yaptıkları bir araştırmayı gösteriyor. Bu araştırmaya göre, gençlerin sadece %11’i iletişim için e-posta göndermeyi tercih ediyor, geri kalan %89 haberleşme için kısa mesaj (SMS), Twitter ve sosyalleşme sitelerini tercih ediyor.

Sheryl Sandberg “bir zamanlar hayatımda yokluğunu düşünemediğim e-posta sistemi galiba sonra ermek üzere” diyor.

Araştırmada öne çıkan bir diğer ilginç veri ise, gençlerin e-postayı sadece iş ve büyükleri ile haberleşmek için kullanıyor olması. Gençlerin kendi aralarında haberleşmek için seçtikleri yol ise sosyalleşme siteleri.

Peki, e-posta kullanımı gerçekten sona mı eriyor? Aslında bu soruya nereden baktığınızla ilgili sanırım.

Orta yaş üstü insanlar hala e-postalarını sıklıkla kullanıyorlar. Ayrıca iş dünyası için e-posta vazgeçilmez bir iletişim aracı; fakat gençler daha basit, hızlı ve pratik buldukları sosyalleşme sitelerinden iletişim kurmaya devam edecekler gibi.

Birde bu pazarın getireceği reklam pastasını düşünün. E-posta servislerinin eskisi kadar karlı olmayacağı açık gibi.

2 Yorum

  1. manyaque

    mailde attachment yolu ile gönderdiğim okadar dosyayı facebook ta nereye sokacağım, dijital imza ile fatura ları bile maille göndermeye başladık 😀 evraklarıda muhasebecime facebookuma koydum ordan bak derim vb ooo bu facebooka yeni başkan lazım anlaşılan

Bir cevap yazın