Facebook, 350 Milyon kullanıcıyı geçti

Facebook bugün 350 milyon kullanıcı sınırını geçtiğini açıkladı. Facebook, resmi olarak 300 milyon sınırını geçtiğimiz Eylül ayında 250 milyon sınırı ise Temmuz ayında geçmişti. Yani her üç ayda bir 50 milyon kişi Facebook kullanmaya başlıyor.

Facebook Kullanıcı Sayısı Grafiği

Bu haberi resmi blogunda paylaşan Facebook kurucusu Mark Zuckerberg bir de bütün kullanıcılara açık mektup yazmış. Bu mektupta Facebook’un bazı önemli politika değişiklikleri yapacağı bu konuda üyelerin yorumlarını almak istediklerini belirtmiş. Firma daha önce de birkaç kez bazı değişiklikler yapmış ve kullanıcılar kötü tepkiler almıştı.

Mektuba göre Facebook önümüzdeki günlerde bazıları 100 milyon kullanıcıyı geçen gereğinden fazla şişmiş bölgesel ağ uygulamasını kaldıracak. Ayrıca önümüzdeki birkaç hafta içerisinde kullanıcılara bazı yeni gizlilik seçenekleri sunulacak. Bu değişiklikler sayesinde kullanıcılar hangi üyelerin hangi bilgileri görebileceği konusunda daha ince ayar yapabilecekler.

Kullanıcılar yapılacak yeni değişikliklerden önümüzdeki günlerde doğrudan kendi sayfalarından haberdar edilecekler ve değişiklikler hakkında fikirleri sorulacak.

Bir cevap yazın