F1 2011’den Yeni Geliştirici Günlüğü Yayınlandı

Bu kez co-op şampiyona moduna yakından bakıyoruz.

Codemasters bugün F1 2011 Geliştirici Günlükleri’nin sonuncusunu yayınladı. Videoda oyundan görüntülerin yanı sıra, iki oyuncunun aynı FORMULA 1 takımında oynayarak FIA FORMULA 1 MARKALAR DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU’NU kazanmak için mücadele edebilecekleri yeni Co-op Şampiyona modu tanıtılıyor.

Çevrimiçi olarak oynanabilecek Co-op Şampiyona modunda iki arkadaş aynı takımda görev alarak birlikte Markalar Şampiyonluğu’nu kazanmaya çalışırken, Pilotlar Şampiyonluğu için de birbirleriyle rekabet edecekler. F1 2011’in bu yeni modu oyunculara FORMULA 1 takımlarındaki pilotların arasındaki sportmenliği ve rekabet duygusunu yaşama fırsatı verecek, kişisel hedefleriyle, takım amacına ulaşma arasındaki dengeyi sağlamaya çalışacaklar.

“Garaja bakıp da takım arkadaşımı gördüğümde kendimi yapay zeka kontrolündeki bir takım arkadaşıyla kıyaslamıyorum, kendimi bizzat tanıdığım biriyle kıyaslıyorum” diyen Baş Oyun Tasarımcısı Stephen Hood, “Kimin en çok puanı kazandığıyla, kimin benden iyi olduğuyla ilgiliyim. Buradaki amaç takımın lideri olmak için savaşmak. Bir arkadaşla birlikte oynamak tamamen farklı bir deneyim sunuyor. Bu artık kişisel bir oyun modu” diye konuştu.

F1 2011 pist içinde ve dışındaki teknik ve oynanış geliştirmeleri, yenilenmiş rekabet ve işbirliği modlarıyla oyunculara “pilot sizsiniz, hayatınızı yaşayın, haydi yarışın” mesajını veriyor. Oyuncular 16 oyuncuya ek olarak 8 yapay zeka kontrolündeki araçla 24 araçlık yarışlara katılabilecek, bir arkadaşlarıyla takım olabilecek veya bölünmüş ekran modunda çokluoyuncu yarışlarının keyfini çıkarabilecekler.

F1 2011, son FIA FORMULA ONE DÜNYA PİLOTLAR ŞAMPİYONU Sebastian Vettel de dahil olmak üzere, şampiyonadaki tüm resmi takım, pilot ve pistleri içerecek. 2011 sezonu ayrıca Delhi’deki Buddh International Circuit ile takvime alınan 2011 FORMULA BİR AIRTEL HİNDİSTAN GRAND PRIX’sini ve tekrar takvime dahil olan Nürburgring pistini de içeriyor.

F1 2011, 23 Eylül’de Xbox 360, PlayStation3 ve PC (Games For Windows) için piyasada olacak.

http://www.youtube.com/watch?v=YLYwUJjLhLo

Bir cevap yazın