F1 2010 İnceleme

“Eğer korkunun üzerine gidersen onu yenebilirsin.”

1995’te Adelaide pistinde geçirdiği tüyler ürpertici kazanın vücudunda açtığı yaraları, arka arkaya gelecek iki dünya şampiyonluğuna çevirmeden önce bu sözleri söylemişti “Uçan Fin” Mika Hakkinen. Ne var ki isminin Jackie Stewart, Alain Prost, Guiseppe Farina, Ayrton Senna, Gilles Villeneuve ve Graham Hill gibi efsanelerle birlikte anılmasını, yalnızca pistte elde ettiği başarılara ve özellikle baskı altındayken doruğa çıkan muhteşem sürüş yeteneğine bağlamak pek doğru olmazdı. Pist dışındaki ağır ve mütevazı tavırlarıyla da herkesin sevgisini kazanmıştı, en büyük rakibi Schumacher’in bile. Zira ikinci kez dünya şampiyonluğuna uzandığı 1999 sezonunun Monza’daki yarışında bütün dünya, yarışı lider götürürken son virajda spin attıktan sonra çalıların arasında diz çökerek göz yaşlarına boğulan “Buz Adam” Hakkinen’e eşlik ediyordu.

Eminim benim için olduğu kadar birçok yarışsever için de o günler, Formula 1’in keyifle izlendiği son zamanlar oldu. Pistlerin Schumacher’e kalmasıyla her Pazar benimle birlikte ekran başına koşan annem için bile Formula 1 heyecanı bıçak gibi kesilmişti. FIA ise bu 10 yıllık süreci, takımların arasındaki farkın açılmasını engelleyecek ve rekabeti “taze” tutacak garip kurallar koyarak geçirdi. 

F1 2010 1

Pistlere dönme vakti...

Formula 1’in popülaritesinde yaşanan bu erozyon, kendisini oyun endüstrisinde de gösterdi hiç şüphesiz. 90’ların ikinci yarısından itibaren Microprose’un eşsiz Grand Prix serisi ve Ubisoft’un enfes F1 Racing Simulation’uyla birlikte Electronic Arts, Psygnosis (Sony Liverpool), West Racing ve Lankhor gibi firmalar rafları birbiri ardına çıkardıkları başarılı F1 oyunlarıyla doldurdular. Ne var ki bütün bu yapımlar, 2000’lerin henüz başlarında önce raflarda tozlanmaya terk edildi; ardından yerini neon lambalı araçlarla dolu yarış oyunlarına bıraktı.

Bu yüzden, Codemasters’ın 88’de C64 ve Amstrad için geliştirdiği Grand Prix Simulator’dan bu yana ilk Formula 1 oyunu olacak F1 2010’u, duyurulduğu günden itibaren merakla beklemeye başladım (Wii için çıkan F1 2009’u Sumo Digital geliştirmişti). Formula 1, bir motor sporu olarak artık pek ilgimi çekmese de yıllar sonra pistlerin havasını bilgisayarımda soluma fırsatı bulabileceğim için mutluydum, bir çok yarışsever gibi. Zaten Formula 1, oyun raflarında yeniden popüler olacaksa bunu  da yıllardır Race Driver ve Colin McRae serileriyle bize son zamanların en iyi yarış oyunu geliştiricisi olduğunu ispatlayan Codemasters’tan başkası yapamazdı. Kaldı ki 2010 sezonu da yeni kurallar ve puanlama sistemiyle son yılların en çekişmeli yarışlarına sahne oluyordu. Sözün özü bu, sağlam bir F1 oyunu için en doğru zamandı kesinlikle…

F1 2010 2

Peki F1 2010, gerçekten beklentilerimizi karşılıyor mu?

Bu önemli sorunun yanıtı, Formula 1’e hangi açıdan yaklaştığınızla ilgili  aslında ve elbette sizler için kaleme aldığımız bu çok özel incelemenin içinde.

21 Yorum

 1. Anıl A.

  grafik açısından çok iyi herşey süper diyebiliriz.fakat oynanışda bi sorun var.birşeylerin eksik olduğu kesin zaten.güncelleme ile önüne geçeceklerine inandırırlarsa oyuncuları ancak o şekilde kendini kanıtlar..

 2. MegaWolt

  İncelemedeki yoruma aynen katılıyorum. Şu ceza olayı çok saçma olmuş. Yarışta adam bana yandan tosluyor hiçbir şey yok ama ufak bir dokunuşla pitten geçme cezası alıyorum. Araç hasarlaması da çok kötü, ön kanat olmamasına rağmen hiçbir virajda savrulmadım veya hızım azalmadı, bende pite girmeden yarışı bitirdim, çok ilginç. Bende çok uğraştım aradım ama yarış esnasında diğer sürücülerle aradaki zaman göstergesini bulamadım, gerçi yokmuş zaten..!

  En bol kazanın olduğu monaco pistinde bile sadece ben kaza yapıyorum ne hikmetse. 6 yarış oynadım şimdiye kadar hiç kaza görmedim (ortalığı karıştırmama rağmen). Güvenlik aracını da çalmış codemaster herhalde masraf oluyor onu ekleyince.!!!

  Oyunda çok üzülerek gerçekçiliğin olmadığını gördüm. 250km hızla Button ile teker tekere gidiyoruz, hatta tekerler birbirine giriyor ama aynen yola devam ediyoruz, ne ayak çözemedim..

  EA’nın F1 2002 oyununu gözümün önüne getiririm hep, arada oynanış açısından dağlar var resmen. Gerçekçilik arıyorsanız f1 2002’yi tavsiye ederim. Yazarın dediği gibi eski oyunlarda 150km ile giderken bile ufak temaste neler olurdu bu oyunda o yok maalesef.

  Bir de sorum olacak, oyun esnasında illa pite gir pite gir diye mühendislerin bu salakça isteğini kesemez miyiz? bunlara uyacağım diye iki yarışta 3. iken  20. oldum..!!

  Bu oyunda Dirt 2’nin havasını çook sezdim, yani f1 oyunu olmasa ek paket dirt2 derdim..

  60/100

 3. yusuf hitay~tylor

  ikinci olan ilk kaybedendir sözü senna’ya ait sanıyordum 🙂

  ah mika ah, yapma be uğur hocam şimdi doldu yine gözlerim, ne fanatikmişiz o zaman ki yaşıtlarım daha misket oynarken ben hiç bir yarışı kaçırmazdım.

  ama huy değişmiyor haliyle, hala sıkı bir mclaren taraftarıyım, artık bırak yarışı antrenmanları dahi kaçırdığımı hatırlamıyorum 🙂 bir mclaren taraftarı olarak oyunda kullanılan bit kadar logomuzu ve replaylerde duman mavisi görünen aracımızı görünce hayal kırıklığına uğradım. Öte yandan ingiliz yapımcımız mclaren a biraz kıyak geçmiş orası ayrı, kalkış ve düzlüklerde allah yarattı demiyor araç 🙂

  codemasters a iki çift lafım var öncelikle, hadi oyunu yapamadım, hadi 3d anlamıyorum ben 2d yaptım dedin, hadi ben oyun bile yapamıyorum başkası yapsın dedin yani kısacası zihinsel problemlerin var dedin üstüne birde bu kadar emek harcadın eee ? Hani yahu zaman tabloları ? ben liderden kaç saniye gerideyim yahu :S evde iki pc olduğu için kardeşimle multi oynuyorum, ee kardeşim nerede ? kaç saniye gerimde yahu ne yaptınız kardeşime ? ağız tadıyla fark attığımı bile göremiyorum. sırf bu nedenle oyun kafadan bitti zaten. Lagsız multiplayer demişsiniz ancak ben öyle bir oyun göremedim siz hangi oyunu oynadınız ? 🙂

  zaman zaman donup kalan görüntümü dersiniz, araçlar saçma sapan yok olup tekrar dirilmelerimi dersiniz, rakibimin bir anda aracımın içinden roket gibi gelip geçmesimi dersiniz, multiplayer da yok yok anlayacağınız =) yinede stabil olduğunda bir hayli sarıyor, hee tabi damage i kapatıyoruz öyle sarıyor, yoksa kalkışta patlayan tekerle oyun yapımcısı katili olmak işten bile değil. o nedir öyle yahu utanmasa pitte patlayacak lastik, kauçuktu en son benim bildiğim bunlar, naylon a dönmüşler heralde masraftan kısmak adına.

  şu quick setup ların ciddi bir fark yarattığını gören var mı ? monaco’yu williams ile en düşük downforce ile turlayıncada aynı turu atıyorum yüksek downforce ile de aynı turu atıyorum. Sicim gibi yağmur yağarken(bknz ertem şener), en düşük downforce ile hiç yol tutuş kaybetmiyor olmam garip değil mi ? yada bu yağmurlu havada yumuşak lastikle turlar atabiliyor olmam ? bir yerde bir hata var ama nerde ?

  ve bir noktada size katılmıyor, Aİ’ler kesinlikle iyi savunma yapıyor, tam yanından geçerken bir sağa kırıyorki kırış o kırış, zaten sizin araçta kırılmadık bir şey bırakmıyor. Ben mclaren ile düşük downforce ile huzura erdiğim için genelde bu ayarı kullanıyorum, haliyle virajlarda erken fren yapıyor araç, işte rakiplerin bu noktada inatla sizin araca çarpmalarına ne demeli ? her starttamı spin atar araç, şumi bu kadar çirkefmidir, süz yolda niye bodozlama çarpar araç size. İşte bu ayrıntılar Aİ lerin üstün yeteneklerini gözler önüne seriyor. Ah bir şuminin kanadının önünde yan dönmeme rağmen son gaz zorlaması yokmu ah ah, ne acelen var birader bizde insanız dedirtiyor insana. Aİ ler tasarlanırken malesef vettel ya da webber göz önüne alınmış, kamikazelikte sınır tanımıyorlar.

  pit stopları zaten son tura bırakıyorum, malum pite giren biri varsa seferberlik haline geçildiğinden kimsenin sizi piste yollamaya niyeti yok, bi gün inip o lolipopu kafasına geçireceğim o olacak.

  sonuç olarak eğlenceli ama bir o kadar eksik, multiplayer keşke 24 araç olaydı, sabahlar olmazdı be.

  saygılar.. Yusuf Hitay

 4. MegaWolt

  Unuttuğum birkaç şeyi daha eklemek istiyorum. Yarış başlarken yanan 5 kırmızı ışığı göremiyorum ben. Yani ilk on sıradaki arabalarda rahat görünüyor ama ondan gerideysen görmek imkansız. benim bildiğim sıralamanın yarısında bir ışık daha olur arka taraf ta oradan görür. Ben göremiyorum, adamlar basıp kalkıyor. Ayrıca illa teker değiştir diyip duruyor her geçen dakika daha da sinir oluyorum. Çok sürmez gün içinde uninstall yaparım oyunu.!!!

  Gördüm ki EA boşuna oyun sektörünün lideri değilmiş. Adamların 2002’de yaptığı f1 oyunu bile şu oyuna bin basar inanın.

 5. Uğur Yurtsever

  Evet, Ayrton Senna da bu sözü tekrar etmişti. Tabii taktir edersiniz ki bir 10-12 yıl kadar sonra. :p

  Yapay zeka konusunda söyledikleriniz üzerine oyunu tekrar açıp birkaç tur döndüm; ancak inanın pek bir şey fark edemedim. Belki de bunun yıllar önce oynadığımız F1 oyunlarıyla bir ilgisi vardır. 😛

  Bu arada quick setup’larda bahsettiğiniz türden bir bug olabilir. Genellikle ayarları kendim yaptığım için fark edememiş olabilirim ve tabii ki hiçbir sürüş asistinden yararlanmadığımı belirteyim. Bu da ayarlarların hissedilmesini engelleyen bir unsur, özellikle de traction control. Zaten bütün bu asistler oyunu aşırı derecede kolaylaştırıyor ki sürüş asistleri kapalıyken de oyunun çok zorladığı söylenemez. İşin içine biraz zorluk katmak için pek beceremediğim halde manual vitesle oynamaya çalıştım hatta. Sözün özü oyunun sürüş fizikleri, asistleri kapattığınızda kendisini göteriyor.

  Yapılan ayarların performansa katkısını hissedememenizin en büyük sebebi telemetri verilerinin olmayışı aslında. Sadece sektör zamanlarımız var referans olarak ve haliyle her virajı aynı şekilde dönemeyebiliyoruz. Bize lazım olan detaylı performans göstergeleriymiş.

 6. yusuf hitay~tylor

  fifa 2005 in maç sonu istatistik tablosu bile bu oyundakinden başarılı daha ne olsun 🙂

  bende elimden geldiğince zor seçeneklerde oynuyorum, ancak emin olduğum bir şey varki Aİ ler gerçekten agresif, düzlük sonlarında genelde yön değiştiriyorlar sırf ivmelenip yanlarından virajı dönemeyelim diye. ve dediğim gibi sürekli bir size vurma çabası içindeler. “-Yandan geç git kardeşim ! -yok baba vurmam lazım” modundalar. şikanlarda birini solluyorsam aynalardan gözümü alamıyorum, çünkü dikkatli olmazsam spin attırıyorlar muhakkak.

  gilles söyledirse doğrudur öyleyse =)

  ferdinand porsche’nin bir sözü vardır

  ” en iyi yarış aracı, finiş çizgisini geçtikten sonra dağılan araçtır”

  umarım bunu ondan önce kimse söylememiştirde doğru hatırlıyorumdur 🙂 açıkcası böyle bir sayfa daha beklerdim.

  ve gereklimiydi bilmiyorum ancak inceleme çok daha uzun olabilirdi, vasat kalitede olan seslerden tutun rapture3d nin hemen hemen herkeste sorun yaratmasına kadar değinilecek bir çok problem var.

  neyse f1 2011 çıkınca sizden ricam inceleme konusunu bana bırakın, bu oyun çok doldurdu beni 🙂 neyse mesai bitsinde akşam bir rakip bulup biraz tozunu alayım pistlerin, herşeye rağmen zevkli..

   

   

   

   

 7. Uğur Yurtsever

  Aslında haklısınız. Uzun incelemeler yazmayı ben de çok istiyorum ve seviyorum; ancak ne yazık ki inceleme uzadıkça da okunma oranları düşüyor. Hatta bu kısa halleriyle bile ilk sayfadan sonra ciddi düşüşler gözlemliyoruz. Artık oyunseverler hiçbirşey anlatmayan video incelemelere veya 1-2 sayfalık özet incelemelere rağbet ediyor. Aradaki dengeyi kurmak gerçekten pek kolay olmuyor bizim için de. 🙂 Seslerse beni çok rahatsız etmedi açıkçası. Tabii rapture 3d gerçekten zaman zaman sorun çıkarabilen bir teknoloji. Bunu zaten BioShock ve Dirt’te de yeterince gördüğümüz için sanırım kanıksadık artık.

  Yapay zeka konusundaki fikirlerinize saygı duyuyorum. Ama pistte o kadar kolay overtake yapıyorum ki, daha önce hiçbir oyunda bu kadar rahat ve keyifli geçişler yaptığımı hatırlamıyorum. En azından bu zamana kadar hiçbir F1 oyununda 16. başlayıp ilk virajdan 3. 4. çıkmamıştım hem de bütün sürüş asistleri kapalıyken. Yıllar önce Microprose’un Grand Prix’ini oynarken saater harcayıp pole position aldığım yarışın ilk virajında 5 araç tarafından geçildiğimi falan görünce kahroluyordum. F1 2010, en azından benim için, parkta bisiklet sürmek gibi.

  Neyse, değerli fikirlerinize her zaman ihtiyacımız var elbette. Bizleri yalnız bırakmayın. 🙂

 8. Ziyaretçi

  İnceleme gayet doyurucu ve güzel olmuş bence. Daha uzun yazılar gerçekten sıkıcı olabiliyor. İncelemeler oyunla ilgili genel bir fikir sahibi olmamız için yazılmalı. Bu uzun uzun detaylı inceleme olayını dönemlerinde adam gibi yazcak bişi bulamayan oyun dergileri çıkardı. 8 sayfa half life incelemesi 12 sayfa baldurs gate incelemesi falan okuduk yani. Aman uzun inceleme yazmaya kalkmayın. Biz alacağımızı alıyoruz.

  Oyunu da oynuyorum şu anda. Gerçekten biraz kolay olmuş. Gerçi asistleri kapadığımda o kadarda kolay olmuyo ama pistte hiç kaza olmaması ve bence yapay zekanın da olmaması yüzünden pek beğendiğimi söyleyemem. Yukarda dendiği gibi monacoda tek bir kaza olmaz mı. Şikanlarda birbirini geçen bile olmuyo nerdeyse.

  Bende enzo ferrariden bir söz ekliyim.

  Aerodinamik motor yapamayanlar içindir. :p

 9. Ziyaretçi

  Öncelikle incelemeyi çok beğendiğimi söylemeliyim, tamamiyle katılıyorum 🙂

  Ayrıca bir sorum olacaktı, F1 2010 un PS3 versiyonunu nerede bulabilirim acaba? Oyun 24’ünde piyasada olacaktı ama ben hala bulamadım. (Siz incelediğinize göre bulmuşsunuz belli ki :D) Mümkün olduğunca erken cevap verirseniz çok güzel olur, şimdiden teşekkürler.

 10. HakkinenŞumayeriDöver

  Giriş süper olmuş. Cidden o günleri yaşadım ve gözlerim dolar gibi oldu. Oyuna 35 dolar vererek steam üzerinden satın aldım ve büyük salaklık ettim. Gayet güzel anlattığınız gibi başarısız bir Formula 1 oyunu olumş. Seslerde problem yaşamadım, performansta güzeldi gayet. ama kolay, basit ve anlamsız bir oyun olmuş. inceleme için teşekkürler ama keşke önce yazsaymışsınız gitti 35 dolar hay salak kafam.

 11. Ziyaretçi

  Bi de pit stoplar harbiden saçma yani. İlk virajda sonunculuktan 5. liğe çıkıyorum. 20 küsür turluk yarış yapıyorum. 12. turda falan pit yapıyorum. 20 saniye pit anasını satim.  Sonra sonunculuktan tekrar çıkmaya çalış. Neyse araçları geçmek kolay. Boktan Cosworthle virajlarda Button’ı falan gömüyorum. Düzlükte geri kalıp virajlarda 5 araba geçmek feci gerçekçi. Ya Toca Race Driver falan böyle mal değildi ya. Neyse 35 doların sancısı… 🙁 Refund istesem yerler mi acaba/

 12. Skyr3x

  Son arkadaş pit e yanlış girmiş olmayasın benim girdiğim pit te 4 lastik değiştirdi. (williams) 2 saniye filan sürdü sanırsam daha sonrasında go go go dedi bana ne olduğunu bile anlamadım ben ilginç bir durumdu yani. Neyse oyun sadece çık arabanı sür geri gel tarzı bişey olmuş shakir pistini oynadım sadece.

 13. Ziyaretçi

  ben 48 saattir oynuyorum Need for speed Shift grafikleri f1 2010’dan daha güzel.  oynanabilirlikte pek hoş değil puan vermek gerekirse 10 üzerinden 6 veririm oda f1’in hatrı var.

 14. evren

  detaylar konusunda tosluyor demiş arkadaş, saatte 300 km  ile giderken gökteki kuşları mı sayıcaksın yoksa yoldaki taşlarımı yada önündeki rakip ararabanın üzerine yazılmış  sponsor reklamlarımı adamlar zaten hava şartlarınıda koymuş ama siz isterisniz bide kar yağsın (biliyorum karlı pistte yarış olamz) bu oyunu adamlar yeterince detaylı yapmış ama bu detaylar yarış dinamiklerinde kullanılmış grafikte bence yeterli ama zaten pistin çevresinde okadar çok grafiği göstericek bi ayrıntıda yok seyirciler ve pistin kendi yapısından başka

 15. Ziyaretçi

  Yazının devamını okumadın galba dostum. Okursan ne denmek istediğini anlarsın. Kafalar detay deyince grafik detayına gidiyor haliyle.

  F1 2010 gerçekten tam bir fiyaskoymuş. Nerde eski Grand Prix, Johnny Herberr’s F1 falan. Hey gidi hey. Şimdi çocuk oyuncağı diye araba yarışı yapıyorlar.

 16. Ziyaretçi

  Uzun zamandır bu kadar güzel  inceleme yazıları okumamıştım. Sanırım bunun sebebi sizinle yakın nesillerden gelmemiz olabilir. Giriş yazınız gerçektende çok güzel. Rfactor de F1 oynayan biri olarak F1 2010 resmen çocuk oyuncağı bir oyun benim için. Yani çerez olmuş. Rfactorde bir turu thatasız amamlamak bile insanı nasıl zorluyor nasıl ter içinde bırakıyor oynayanlar bilir. F1 2010 da ise bir yandan TV izlerken bir yandan da yarışabilirsiniz rahatlıkla.

  Keşke Microprose un Grand Prix 4 ü ayarında oynanış dinamiğinde bir oyun yapsalardı demeden edemiyorum.

  Bu kadar problemi bir oyun öıkacak yamalarla ne kadar düzelir oda tartışılır.

   

   

   

   

 17. Ziyaretçi

  Kesinlikle katılıyorum. Son yıllarda okuduğum en iyi incelemelerden biri. Özellikle internet sitelerinde yazılan dandik yazıları gördükçe böyle güzel kurgulanmış akıcı yazılara ihtiyacımız olduğunu görüyorum. Yukarıda bir arkadaş söylemiş daha uzun yazılabilirmiş diye. Çok doğru 15 sayfa olsa da eminim aynı güzellikte olurdu. Merak etmeyin bizler çıkıp değerini veririz.

 18. Ferdi

  Şimdiye kadar oynadığım 8 F1 serisinden en kötüsü olduğunu kesinlikle söyleyebilirim. Oyun demolarını tamamen seyretmeden bir sonraki safhaya geçemiyorsunuz. Oyuna başlayana kadar kabız oluyorsunuz. Ayrıca oyuna başlamak için seçeneklerin olduğu bir tablo mevcut değil. Oynayacak arkadaşlar yön tuşlarına bastıklarında oyun seçenekleri görünmez iken seçenekleri görmeye başlayacaksınız. Oyun demolarını seyredip oyuna başlamak için 5 dakikadan fazla bir zaman geçiyor. Nihayet oyuna başlamak için hazırsınız. Oyun başladı… Yarışta hiç kaza ve hata yapmasanız bile kimseyi geçemiyorsunuz bunun için optionsdan abs yi on iken off yapıp devre dışı bırakın böylelikle aracınız otomotik olarak fren yapmayacaktır. Fakat bu şekilde oynadığınızda diğer araçlara hafif bir temasta bile 10 saniye pitte bekleme cezası alıyorsunuz üstelik oyun içinde 3-4 defa bu cezayı çok rahat bir şekilde alıyorsunuz ve araçların arasındaki mesafe çok az olduğu için aldığınız tek cezada bile son sıraya düşüyorsunuz. Oyundaki en önemli sıkıntılardan biri ise fren yaparken aracınızı sağa ve sola kaçıramıyorsunuz. Bu durumda sürekli kazalara neden olmakta ya direkt olarak pist dışına çıkmanıza yada önünüzdeki araca vurup ceza almanıza sebep olmaktadır. F1 2010 da kullandığınız araçtan F1 ‘in diğer serilerindeki gibi sürüş zevki alamıyorsunuz. Oyunu zorlaştırmak için kendilerini çok kasmışlar ve oyunu oynadığınızda kurallarda sizi çok kasacaktır. Kısacası bu oyuna para ne de internetten indirerek zaman harcamayınız…

 19. Ziyaretçi

  Merhabalar; F1 2010 gerçekten güzel bir oyun ama her oyun gibi hataları ve eksik yanları bulunmakta. Diğer yarış oyunlarını oynayıp bu oyunu eleştiren arkadaşlar var ama onlarında bilmesi gereken birşey var formula 1 oyunları diğer oyunlardan daha farklı bişey diğer F1 oyunlarını oynayan arkadaşların bu oyunu oynarken zorlanacağını düşünmüyorum. Benim oyun hakkındaki eleştirim ise oyunda yarış içinde kaza yapan yarış dışı kalan pilot olmamasıdır. Eğer bu özellik olsa bu oyun daha iyi olurdu. Çok eskilerden Grand Prix 4 oyunu vardı grafik yönünden çok iyi olmasada yarış gerçekçiliği, pilot hatası ve arızalar yönünden şu ana kadar gördüğüm en iyi oyundu. Önünüzdeki araç motorunu kaybediyor ve dumanlar çıkararak sağa çekiyordu yada geçiş yaparken hata yapıp spin atıyordu. F1 izleyen ve gerçekten severek oynayan oyuncular için daha gerçekçi pilot hataları olması bence iyi olurdu. Ben F1 oyununu sürüş açısından seviyorum. Araç geçemiyorum ceza alıyorum diyen arkadaşların pratik bölümünde 1 saat hiç durmadan test yapmasını istiyorum virajlara nfs v.b oyundaki araçlar gibi girmeye çalışırsanız tabiki bu oyunu oynayamazsınız. F1 bambaşka bişey lütfen gerçek F1 oyunlarını oynayanlar ve F1 i takip edenler yorum yapsınlar. İyi günler dilerim.

Bir cevap yazın