F1 2010 İçin Yeni Ekran Görüntüleri Yayınlandı

Codemasters’ın Eylül sonunda raflarda olması beklenen F1 oyunu, GDC 2010’a yağış sistemini tanıtan videoyla damgasını vurmuştu. Bugünse Alman PC Games sitesi oyundan alınan son ekran görüntülerini yayınladı. Bu yeni görsellere göz atmak için buraya tıklamanız yeterli. Ayrıca belirtmemde fayda var; resimlerdeki araçlar 2009 sezonuna ait, ancak oyun tamamlandığında araçlar da dahil her şey tamamıyla 2010 sezonuna ait olacak.

Bugüne kadar bir yarış oyununda karşımıza çıkan en gerçekçi “hava ve yol durumu” sistemine sahip olacağı vurgulanan F1 2010, yıllardır süren F1 oyunu açlığımıza da bir çare olacak gibi görünüyor.. Oyunla ilgili yeni videolar ve daha fazla detay için E3’ü beklememiz gerekiyor sanırım.

11 Yorum

 1. Skyr3x

  Bu oyun harkulade olacak. Özellikle Codemasters’ın bu oyunu yapması herkesi etkilemesi için olabilecek nedenlerden sadece birisi 🙂 .

   

  Not: Sanırsam senin yazmış olduğun 2010 da çıkacak oyunlar başlığında yok bu oyun onu söylemiştim.

 2. Uğur Yurtsever

  30 Eylül 2010 başlığı altında olması lazım.

  Bu oyun için ben de çok heyecanlıyım. Hakkinen’den sonra F1’i çok yakından takip etmeyi bırakmış olsam da, yine yıllar sonra PC’de sağlam bir F1 simülasyonu görecek olmak çok güzel.

 3. Ziyaretçi

  Hiç kimse kusura bakmasın.Şu görüntüler gerçekten de çok kötü.Bulanık ve net değiller.Çünkü hala aynı grafik motorunu kullanıyorlar ve grid,dirt 2’den bildiğiniz üzere görüntüler sarı ağırlıklı.Evet beyaz gibi olması gereken her yer sarı bütün renklerde sarı ağır basıyor.Dolaysıyla kötü bir görüntü oluşturuyor.Hayır anlamıyorum çok mu zor sarının dozunu azaltmak.Nerde PS3 teki  F1  oyunu o görüntü netliği doğallı nerde bu sarımsı vasat bulanık grafikler.

 4. Uğur Yurtsever

  Evet, güzel bir noktaya değinmişsin. Ancak görüntülerin pre-alpha sürümünden alındığını düşününce eleştirmek için henüz erken gibi geliyor. Yine de GDC 2010’da yayınlanan videoda EGO motorunun sarı ağırlıklı renk paletinden pek eser yoktu gibi. Renkler daha metalik ve keskin gelmişti bana. Biraz daha beklemek gerek sanırım.

 5. Skyr3x

  300 le giderken çok net bir ekran istemek pek akla mantığa sığacak gibi görünmüyor (tabi netlikten kasıtını algıladığım tarafıyla yorum yapıyorum.) ama sarı ağırlığına bir şey diyemem ayrıca Uğur Yurtsever’inde dediği gibi pre-alpha eleştiri için çok erken..

 6. Ziyaretçi

  Codemasters’ın F1 oyunu için hem casual hem de simülasyon oyuncularını tatmin edecek açıklamasından sonra oyundan ümidimi yarı yarıya kestim. Bir F1 oyunu bu iki tarzın karışımı veya saf arcade türünde olacaksa çoğu simülasyon oyuncusu için hiçbir şey anlam ifade etmeyecektir. Umarım, CM oyun türünü simülasyon yapar da bizler de gelişmiş grafik ve efektlerle  gerçek bir F1 oyunu oynarız yoksa rFactor’ı oynama daha çok devam edeceğiz gibi görünüyor.

   

  Bir de yukarıda değinildiği gibi; bloom efektini artık keskin ve daha gerçekçi renk paletiyle değiştirmek zorundalar. Grid’de bu özellikle rahatsız ediciydi. Oyunun son halini görmek lazım.

 7. Uğur Yurtsever

  Oyun çoklu oyuncu desteği içerecek; ancak aynı bilgisayarda bölünmüş ekranda iki kişi (split screen) desteği olup olmayacağı konusunda açıklanmış bir bilgi yok.

 8. flash

  slm ben xbox 360 slm lullanıyorum buna bır orj f1 2010 aldım ancak bunu nasıl iki kışılık iki ayrı kolada kullanabilirim bilgisi olan var mı ilgilenecek arkadaşlara teşekkür şimdiden

  • Halit

   arkadaşınla oyunu 2 kişilik oynamayı düşünüyorsun sanırım. öncelikle oyunun 2 kişiyle oynama özelliği varmı. bunu bilmen lazım. yok ise oynayamazsın. oyuncuyuyum diye geçinip siteye devamlı yazı yazanların böyle basit bir soruda sana nasıl yardımcı olmadılar bunuda anlamak güç. sanırım bende fazla yardımda bulunamadım lakin oyun hakkında bilgim yok.

  • Halit

   arkadaşım YouTube de 2 kişi ile oynanan bir video buldum ayrıca diğer yarşmacılarda var. sanırım bu mod var oyunda biraz gezin modu bulabilirsn. ayrıca 2. kolun takıl olması lazım. bazı oyunlarda bu mod 2. kol takılı iken devrye giriyor

Bir cevap yazın