F1 2010 Hakkında Yeni Detaylar Gelecek Ay

Uzun süredir şöyle sağlam bir Formula 1 oyunu oynayamıyoruz farkındayım. Aslına bakarsanız ben Formula 1’e olan ilgimi, Mika Hakkinen F1 sahnesinden çekildikten sonra kaybetmiştim; ancak yine de Codemasters güzel bir F1 oyunu yapsa da Hakkinen baba gibi pistlerin kralı olsak diye içimden geçirmiyor değildim.

Codemasters, bu isteğimi duymuş olacak ki (pek severler beni) PC, PS3 ve Xbox 360 platformlarına çıkacak yeni nesil bir F1 oyunu yapmak için kolları sıvadı birkaç ay önce. Aslında Codemasters’ın sonunda bu yarış türüne de el atmasında, Sumo Digital’e Wii ve PSP platformları için yaptırdıkları F1 2009’un başarısız bir oyun oluşu da etkili oldu.

F1 2910 SS

Adından da anlaşılacağı gibi Formula 1 2010 sezonunda geçecek F1 2010, Codemasters’ın Race Driver: GRID ve Colin McRae Dirt 2 oyunlarında kullandığı Ego motorunu kullanacak. Oyunun raflara çıkış tarihi hakkında henüz bir bilgi yok; ancak oyunla ilgili çok çarpıcı bilgilere önümüzdeki ay ulaşacağız.

6 Yorum

 1. brulvahnatu

  formulanın tadı başka rally’e benzemez biz herseyden önce bu aracların motor sesine asıgız evet uzun zaman oldu şöle adam gibi bir f1 oynamayalı codmastersdan gelen bi acıklamala şöleydi (muhtemelen CEOsundandır) gecmişdeki bütün f1 oyunların yaptıgı hataları göz önünde bulundurarak ve aradan tam 7 sene gecmiş yani 7 senedir ugrasdıkları için kusursuz bir f1 iddaa ediyolarmış….!!!!!!!

   

 2. mehmetmesut

  belkide söylenen gibi eskiden yapılan hatalar yüzünden bana bu oyun oynanabilirlik açısından hoş gelmemiş olabilir ama işin içinde codemaster gibi bir firma varken o oyun alınır arkadaşım colin mcrae 1 den beri bu firmayı takip ediyorum her oyunu bir harika. zaten araçlarda ilk hasar modellemesini seneler önce colin mcrae rally le hayata geçirmiş bir firma fazla söze gerek yok çoğu oyunda hasar modellemesi daha yeni yeni gelmeye başladı. hep codemasterin f1 oyunu yapmasını istemiştim bu hayalim oluyor birde 2k10 firmasının nba210 gibi harika bir basketbol oyunu çıkartmasından sonra gönül isterki birde futbol oyunu yapsın gerçekten harika olurdu bu 2 firrmayıda kendi branşlarında ciddi başarılı buluyorum. pes ve fifa oyunları her sene alan birisi olarak bu iki firmanında çıtayı pekte yukarıya taşıdıkları söylemek zor zaten fifa tamemen konsola kaydı grafikler tam bir rezalet pes 2010’da ise online sistemi tam bir rezalet laglar geçen seneye göre düzelsede halen ciddi sorunlar var bazen öyle maçlar oluyorki 400 puanlık bir kişi bağlantı sorunu yüzünden 650 puanlık kişiyi yenebiliyor buda insanın oyundan soğumaına neden oluyor ben önceleri bu sorunun internet hızlarımızdan kaynaklandığıını düşünüyordum ancak dirt 2 oyununuda online oynayan birisi olarak orada herhangi bir takılma sorunu yaşamadığım için bu sorunun tamamen konaminin serverlarından kaynakladığını anladım dolayısıyla bu oyunu bir daha almayı düşünmüyorum bence futbol oyununda futbolcu isim lisansının stat lisansının çok fazla bir önemi yok önemli olan oynanabilirliktir ayrıca online olarak beni ofline tadında oynatabiliyorsa benim için en güzel futbol oyunudur. sonuçta bu oyun stres atmak için oynanıyor eğer beni strese sokacaksa bu oyunu oynamanında hiç bir anlamı yok bence. en basitinden kalecileri bu kadar salakça yapılasına bir anlam veremiyorum insan bari bunu biraz düzeltir neyse bo oyunla ilgili yazacak çok şey varda neyse yine geçmiş günlerin hatrına arada bir giriyorum… 

 3. Tosti

  bu 2010 u buldum indirdim ama ister şampiyonada ister testlerde isterse de direk yarış şeklinde belçika pisti bir türlü yüklenmiyor tam yüklenirken lap diye oyun kapanıyor. büyük bir hevesle şampiyonaya başladım belçikaya kadar geldim hopppp oyun kapanıyor. aklıma gelecek her türlü dosya ayarı oynaması yaptım bunu sakın yaptın mı diye sormayın tahminlerinizden daha fazla kodlama bilgim var her neyse bir türlü olmadı meret hatta belçika pistini silerek deneyeyim dedim ama onda da tüm oyun komple her yarışta atar oldu. yaptıkları oyun bu kadar boş beleş işte…

 4. Formula 1 Oyun Çözümcüsü

  Tosti (denetimsiz) tarafından 16 Mayıs 2010 – 00:25 tarihinde gönderildi.

  oldukça geç bir cevap olacak belki ama belçika pistini oyun klasöründen silmek yeterli değil. yapılması gereken diğer işler de: seasondata klasöründeki 2010gdb gibi ne kadar dosya varsa hepsini bulup inceleyip karıştırarak dosyaları metin belgesiyle açarak belgium ile ilgili a dan z ye her şeyi silerek oluyor. ben şampiyonayı kuruyorum. aynı sorunla karşılaştım ve şimdi belçika pisti hiç olmaksızın oynuyorum şampiyonayı.

Bir cevap yazın