F1 2010 E3 2010 İçin Özel Olarak Hazırlanan Demo Gösterimiyle Karşımızda

Codemasters, yeni F1 oyunuyla gerçekçiliğin sınırlarını zorluyor.

PC sahiplerinin yıllardır sürüp giden Formula 1 oyunu açlığını giderse giderse Codemasters giderir diyorduk ki, geçtiğimiz aylarda Codemasters’ın F1 2010 projesinin duyulmasıyla sevinç konvoylarının bir parçası oluverdik. Özellikle Mart ayındaki GDC 2010’dan gelen bilgiler, bu yeni F1 oyununun özellikle hava şartları konusunda gerçekçiliğin sınırlarını zorlayacağı yönündeydi. Bütün bu ağızları sulandıran süreçle beraber, son derece doğal bir şekilde, E3 2010’u beklemeye başladık merakla.

Bugünse meraklarımızı birazcık da olsa giderecek bir gösterim vardı E3 2010 fuar alanında: Codemasters’ın E3 için hazırladığı Formula 1 2010 demosunun gösterimi.

Kolay zorluk seviyesinde ve bütün sürüş yardımları açık olarak başlayan bu özel gösterim, zprluk seviyesinin artırılarak sürüş yardımlarının tamamen kaldırılmasıyla devam ediyor. Aradaki farkı izlerken bile anlamak mümkün. Öyle görünüyor ki Codemasters, gerçekçi sürüş dinamiklerinin çıtasını bir hayli yükseltiyor (tabii siz hala devasa bir şehirde güzel görünen lüks araçlarla ama kütük gibi sürüş mekanikleriyle takılmayı seçebilirsiniz).

Görseller mi? Sanırım videoyu izleyip kendiniz görmelisiniz. 🙂

F1 2010, büyük bir terslik olmazsa 30 Eylül’de PC, PS3 ve Xbox 360 platformları için Formula 1 severlerle buluşacak (ve Hakkinen severlerle elbette…)

2 Yorum

Bir cevap yazın