F.E.A.R. 3 Çıkış Tarihi Belli Oldu

Ayrıca, F.E.A.R. 3’deki karakterlerin aile bağlarına vurgu yapan yeni bir video yayınlandı.

İlk F.E.A.R. FPS ve korku oyunları arasında bir klasik sayılsa da devam oyunu F.E.A.R. 2, ilk oyunun oldukça gölgesinde kalmıştı. Fakat yapımcılar F.E.A.R.’i yeni bir oyuncu yeniden canlandırmak istiyorlar.

F.E.A.R. ve F.E.A.R. 2’nin geliştiricisi Monolith Productions serinin üçüncü oyunu için bayrağı F.E.A.R.’i Xbox 360 ve PS3 için port eden Day 1 Studios’a bırakıyor.

Day 1 Studios’u daha önce geliştirdiği Mechassault  (Xbox) ve Fracture (Xbox 360) oyunlarından da hatırlıyoruz.

F.E.A.R. 3’ün dağıtımcılığını da ünlü film dağıtımcısı Warner Bros yapıyor. Warner Bros’un F.E.A.R. 3’ün tanıtımı için korku filmleri yönetmeni John Carpenter ile anlaştığını biliyoruz.

Carpenter’ın şimdiye kadar ortaya koyduğu işler ucuz korku filmlerinin bir kopyasından öteye gidemedi. Neyse ki, son yayınlanan videolar daha çok umut veriyor.

F.E.A.R. 3 için harcanan bu kadar emeğin boşa gidip gitmediğini görmek içinse 22 Mart 2011’i beklemek zorundayız.

FEAR:3 Resim

7 Yorum

 1. Ziyaretçi

  merhaba

  Yazıyı yazan arkadaşım  korku filmi ustası John Carpenter hakkında araştırmadan belirtiğiniz  (Carpenter’ın şimdiye kadar ortaya koyduğu işler ucuz korku filmlerinin bir kopyasından öteye gidemedi.) ifade yanlıştır kendisinin tüm filmlerini izlemiş biri olarak söylüyorum.

 2. Alper

  Katılıyorum. Carpenter yapar herkes taklt eder. Sanırım yazar arkadaş demek istediğini ifade etmekte yetersiz kalmış. Kopya olan Carpenter değ,l önceki FEAR3 videoları galba. Carpenter bu çarpılırsınız.

  • Tahir Meylani

   Evet, yukarıda bir ifade yanlışlığı olabilir.

   Benim demek istediğim; Carpenter’ın FEAR 3 için çektiği tanıtım videoları, ucuz korku filmlerine benziyor. Yoksa Carpenter’ın sineması hakkında bir yorum da bulunmak istemedim.

 3. Azrahil42

  Hiç bir oyun da bukadar korkmamamıştım fear 1 ve 2 gayet güzel bir gerilim yaşatıyor özellikle 2 şahane bir oyun gerçekci olmuş 3 çok merak ediyorum 2 yi oynuyanlar bilir
  nekadar korkutucu olduğunu canavar yok fakat o küçük kızın yaptığı şeyler ve o cesetler insanı geriyor buda yetmezmiş gibi kız sürekli oyundaki karaktere saldırıyor fakat elinde olmasına rağmen öldürmüyor ve adamlarımızı teker teker ve yavş bir şekilde zihinlerine girerek delirmesine sebeb oluyor ve ruhunu elinde tutuyor sonundada sürekli karaktere saldıran kız bir şekilde karakterden hamile kalıyor en zor bölümüde son bölümde en iyi arkadaşımızın bize karşı savaşması F.E.A.R 3 kesinlikle tavsiye ediyorum Arkadaşlar 😀
  (E.G)

 4. can

  slm ben bu yaşta böyle oyunları oynamakla vakit geçiriyom inanın küçük yaştan beri korkuya karşı çok merakım var ve film olarakta hep korku macera ve aksiyon izliyorum fear 1.2oynadım inanın çok iy oyun olmuş 3 de çıkınca zevkle oynuyacagım

Bir cevap yazın