EZCOOL HD Dream Media Player İncelemesi

Kasa Yapısı Ve Bağlantılar

EZCOOL HD Dream Media Player Yan

Her incelemede olduğu gibi bu incelemede de, ilk önce elimize aldığımız teknolojik oyuncağımızın fiziksel yapısına ve ayrıntılarına bakıyoruz. 100 x 162 x 26 mm boyutlar ve 251 gr ağırlık, kasamızın yapısal değerlerini oluşturuyor. Cihazı yanımıza alıp taşımayacağımız için ağırlık çok önemli olmasa da duracağı yerde az alan olma ihtimaline karşılık küçük boyutlar önemlidir. Ancak burada boyutların rakamsal değerleri önemini yitiriveriyor. Çünkü ürün klasik yapıda sırtüstü durmuyor, aksine önündeki LCD ekran görülebilsin diye küçük bir aparatın da yardımı ile 60 derece eğimle durarak 90 mm yüksekliğe sahip oluyor. Bu aparatı kullanmadan sistemi kurmaya çalışırsanız arka bağlantıları kullanamazsınız, unutmayın (yani aparatı kullanmak şart).

EZCOOL HD Dream Media Player LCD

Kasanın tasarımına baktığımız zaman ise; güzel ve yumuşak hatları, arka sert plastiği, ön parlak yüzeyi ve bu iki yüzeyi ayıran gri şeridi görüyoruz, tuş görmüyoruz! Görmediğimiz bir diğer şey ise, açılana kadar kendini parlak yüzeyin ardına saklayan LCD ekran. Açıkçası tasarım için söylenecek tek şey; ön yüzeyin tamamen dokunmatik LCD ekran gibi görünmesi sağlanıp bu olmadığı için üzülmemize sebep olduğu için EZCOOL’a teessüflerimizi iletmek istediğimizdir.

EZCOOL HD Dream Media Player Arka Bağlantılar

EZCOOL HD Dream Media Player FanKasa yapısının bu pürüzsüz yapısını bozan iki şey var: Bunlar mecburen olacak arka ve yan bağlantı girişleri. Madem mecburlar, bu girişlerden bahsedelim. Yanda üçü bir arada kart okuyucu (MS/SD/MMC) ve birinci USB girişi bulunuyor. Arkada ise resimde görüldüğü gibi sıra ile güç girişi, USB, optik çıkış, analog ses ve görüntü çıkışı (kompozit), HDMI çıkışı ve Ethernet bağlantısı bulunuyor. Bulunmayan bağlantı ise komponent bağlantı. Bunun yanında arkada küçük ve sessiz bir fan bulunuyor.

EZCOOL HD Dream Media Player Kart Okuyucu USB

8 Yorum

 1. Ferhat

  Merhaba,
  Macbook Pro kullanıyorum. Bu ürünü kullanabilir miyim acaba? Ezcool’u ağıma bağladığımda Macbook Promdaki filmleri oynatabilir miyim acaba?

  • Serhat

   Selamlar,

   Aslında Ezcool ile alakalı bir durum yok. Filmlerin bulunduğu klasörü paylaşıma açtığınızda ağ üzerinden klasöre girebilir ve oynatabilirsiniz.

  • M. Gökhan Aktaş

   Merhaba,

   Cihazda internete girmek için belirli sitelerin hazır kısayolları (uygulamaları) bulunmaktadır. İstediğiniz siteye girmek için internet tarayıcısı/gezgini bulunmamaktadır.

 2. sumer2003

  verdiğim IP adresini tarayıcıma yazıyorum ancak bağlantı sağlanamıyor. Cihaz üzerinden internete bağlanabiliyorum ancak kendi bilgisayarıma bağlanamıyorum. Cihaza 5 portlu bir swich ten bağlanıyorum.

 3. Tayfun

  Cihaz : Ezcool HD Dream Full HD 1080p Media Player
  Film : BrnnMrs.2012.480p.BRRip.XviD.AC3.DUAL.avi

  Film Özellikleri:
  Tür: Görüntü
  Kodek: MPEG-4 Video (XVID)
  Çözünürlük: 720×304
  Kare hızı: 23.976023

  Tür: Ses
  Kodek: A52 Audio (aka AC3) (a52 )
  Kanallar: 3F2R/LFE
  Örnekleme oranı: 48000
  Bit hızı: 384 kb/s

  Yukarıda özellikklerini verdiğim filmi 2 gün önce aldığım cihazınızla izlemeye çalıştım.

  Filmi bilgisayarda çok seri ve takılmadan izledim
  ANCAK! bahsi geçen cihazınıda devamlı bir takılma ve atlama ile seyredebildim.

  Filmi izliyorum genelde seri dövüş sahnesi veya hızlı geçiş sahnelerinde FPS hızı bir anda 15 10 lara düşüyor ve takılıyor 1 2 sn sonra düeliyor ama 3 4 sn sonra tekrar takılmaya başlıyor.

  Cihazınızın yorumlarını okuyarak satın aldım lakin yorumlar KESİNLİKLE AMA KESİNLİKE cihazı doğru olarak tanıtmıyor.

  Kaldıki ben 480P bir film izledim ve takılma yaşadım 1080P bir film izlemeye kalksam demekki takılmaktan ötesi olacak!

  bir kaç filmle daha test edicem eğer hala takılmaya devam ederse cihazı 6. kattaki evimin penceresinden sokağa doğru fırlatıcam

  saygılarımla

 4. Tayfun

  Gecmisi.Olmayan.Adam.1.avi
  Kodek: MPEG-4 Video (XVID)
  Çözünürlük: 672×288
  Kare hızı: 23.976023

  Şimdi internetten indirdim ve takılmalar hat safhada.
  Cihaz ile denediğim hiç bir filmi ADAM gibi izleyemedim

  Devamlı takılıyor, atlıyor izleme zevkinin içine ediyor!

  Sitenizdei Son güncellemeyide indirip yükledim sonuç değişmedi

  1 USB , 1 MSCard ve 320 GB 2.5″ lik HDD ilede denedim onlardada aynı şekilde atlamalı şekilde oluyor yani değişen hiç bir şey yok.

Bir cevap yazın