EZCOOL HD Dream Media Player İncelemesi

EZCOOL HD Dream Media Player Ön

Hafta sonu evinizde otururken sizi, ailenizi veya arkadaşlarınızı eğlendirecek ve iyi zaman geçirmenizi sağlayacak şeylerden birisi; sinema salonuna çevirdiğiniz odanızda yüksek çözünürlükte ses ve görüntüyü birleştiren HD bir film izlemektir. Bunu yapabilmek için 1080p çözünürlükte bir panel aldınız, çevresel sesi oluşturabilmek için bir ev sinema sistemi aldınız… Ancak oda ne! Bütün bu teknolojiden yararlanmak için izle-öde sistemiyle çalışan HD uydu sistemlerine tonla para harcamanız gerekiyor. Hem de bu sistemlerin yayınladığı filmlere razı olmalısınız. E o zaman bir blu-ray/HD DVD oynatıcı ve blu-ray/HD-DVD film satın alalım… Hmm… Sinemaya gitmek daha ucuza gelir, kalkın gidelim.

Evet, teknoloji ucuzladı ve neredeyse full HD paneller her odaya girebilecek fiyatlara indi. Ancak dijital medyaların fiyatları, özellikle HD çözünürlükteki filmlerin fiyatları bir gecelik eğlence için insanların verebileceği paralardan daha yüksek kalıyor. Bunun için birçok insan arşivlerini arkadaşlarıyla paylaşmayı tercih ediyor ve arşivlerini ise MKV gibi içine oldukça çeşitlilikte kodek koyabilecekleri dosya formatlarından seçiyorlar. Bu seçimlerİ ise yüksek çözünürlükteki panellere görüntü aktarmakta usta medya oynatıcılara çözdürmek, biz eğlence düşkünlerine kalıyor. Gelin bu hikâyede en büyük rolü üstlenen medya oynatıcılardan EZCOOL HD Dream Media Player’ı birlikte inceleyelim.

8 Yorum

 1. Ferhat

  Merhaba,
  Macbook Pro kullanıyorum. Bu ürünü kullanabilir miyim acaba? Ezcool’u ağıma bağladığımda Macbook Promdaki filmleri oynatabilir miyim acaba?

  • Serhat

   Selamlar,

   Aslında Ezcool ile alakalı bir durum yok. Filmlerin bulunduğu klasörü paylaşıma açtığınızda ağ üzerinden klasöre girebilir ve oynatabilirsiniz.

  • M. Gökhan Aktaş

   Merhaba,

   Cihazda internete girmek için belirli sitelerin hazır kısayolları (uygulamaları) bulunmaktadır. İstediğiniz siteye girmek için internet tarayıcısı/gezgini bulunmamaktadır.

 2. sumer2003

  verdiğim IP adresini tarayıcıma yazıyorum ancak bağlantı sağlanamıyor. Cihaz üzerinden internete bağlanabiliyorum ancak kendi bilgisayarıma bağlanamıyorum. Cihaza 5 portlu bir swich ten bağlanıyorum.

 3. Tayfun

  Cihaz : Ezcool HD Dream Full HD 1080p Media Player
  Film : BrnnMrs.2012.480p.BRRip.XviD.AC3.DUAL.avi

  Film Özellikleri:
  Tür: Görüntü
  Kodek: MPEG-4 Video (XVID)
  Çözünürlük: 720×304
  Kare hızı: 23.976023

  Tür: Ses
  Kodek: A52 Audio (aka AC3) (a52 )
  Kanallar: 3F2R/LFE
  Örnekleme oranı: 48000
  Bit hızı: 384 kb/s

  Yukarıda özellikklerini verdiğim filmi 2 gün önce aldığım cihazınızla izlemeye çalıştım.

  Filmi bilgisayarda çok seri ve takılmadan izledim
  ANCAK! bahsi geçen cihazınıda devamlı bir takılma ve atlama ile seyredebildim.

  Filmi izliyorum genelde seri dövüş sahnesi veya hızlı geçiş sahnelerinde FPS hızı bir anda 15 10 lara düşüyor ve takılıyor 1 2 sn sonra düeliyor ama 3 4 sn sonra tekrar takılmaya başlıyor.

  Cihazınızın yorumlarını okuyarak satın aldım lakin yorumlar KESİNLİKLE AMA KESİNLİKE cihazı doğru olarak tanıtmıyor.

  Kaldıki ben 480P bir film izledim ve takılma yaşadım 1080P bir film izlemeye kalksam demekki takılmaktan ötesi olacak!

  bir kaç filmle daha test edicem eğer hala takılmaya devam ederse cihazı 6. kattaki evimin penceresinden sokağa doğru fırlatıcam

  saygılarımla

 4. Tayfun

  Gecmisi.Olmayan.Adam.1.avi
  Kodek: MPEG-4 Video (XVID)
  Çözünürlük: 672×288
  Kare hızı: 23.976023

  Şimdi internetten indirdim ve takılmalar hat safhada.
  Cihaz ile denediğim hiç bir filmi ADAM gibi izleyemedim

  Devamlı takılıyor, atlıyor izleme zevkinin içine ediyor!

  Sitenizdei Son güncellemeyide indirip yükledim sonuç değişmedi

  1 USB , 1 MSCard ve 320 GB 2.5″ lik HDD ilede denedim onlardada aynı şekilde atlamalı şekilde oluyor yani değişen hiç bir şey yok.

Bir cevap yazın