Eyvah, sevgilim e-postamı okudu!

Sponsor İçerik

Böyle bir endişesi olanlara müjde: meraklı sevgiliniz artık e-postalarınıza erişemeyecek!

Çünkü, dünyanın lider güvenlik içerik çözümleri şirketi Kaspersky Lab  “Privacy Cleaner” çözümünü geliştirdi. Yeni geliştirilen çözüm, meraklı sevgiliniz dahil hiç kimseye  izniniz olmadan e-postanızı okuma şansı tanımıyor…

Merak, insanoğlunun özelliklerinden biri. Ancak, merak kişiye özel mahrem bilgiyi öğrenmeye kadar uzanınca ortaya ciddi sorunlar çıkıyor. Yapılan araştırmalar çiftlerin yüzde 13’ünün eşlerinin internette hangi siteleri gezdiğini bir anlamda “ayak izlerini” kontrol ettiğini ortaya koyuyor.  İsveçli’lerin 2/3’ü eşlerinin mesajlarını gizlice okuduklarını itiraf ediyor…Hırvatlar’ın yüzde 40’ı ise şüpheli arama veya kısa mesajların ardından sevgililerinin telefonlarını karıştırıyor…

Bilgi güvenliğine kişiye özel bilgilerin tümünü koruma mantığıyla yaklaşan Kaspersky Lab uzmanları, geliştirdikleri “Privacy Cleaner” (mahremiyet koruyucu) hizmetiyle bilgilerin “kişiye özel” kalmasını sağlıyor. Kaspersky Internet Security 2010 ile birlikte gelen bu hizmet, isterseniz daha önce ziyaret ettiğiniz internet sitelerinin bilgisini anında siliyor. Böylece, hangi siteleri gezdiğiniz bilgisi size özel kalmaya devam ediyor.

Kaspersky Internet Security 2010 aynı zamanda, internet sitelerinden bulaşan virüs, Truva atları, casus yazılım, phishing (oltalama)  saldırısı ve diğer kötü amaçlı programlardan da koruyor. Kaspersky Lab uzmanları tarafından sürekli güncellenen yazılım, gezmek istediğiniz web sitesini önce sanal ortamda sizin için tarıyor. Bunu da Kaspersky Internet Security 2010’na yeni eklenen “sandbox-kum havuzu” çözümü sayesinde yapıyor. Gezilmek istenen site sanal ortamdaki kum havuzunda önce çalıştırılıp test ediliyor, zararlı kodlar eleniyor.

Tehlike içermeyen sitelere erişim sağlanırken, zararlılara erişim engelleniyor. Kaspersky Lab güvenlik modundaki bu çalışma, hem özel bilgilerinizin hem de bilgisayarınızın zarar görmesini engelleyip size tam koruma sağlıyor.

Bir cevap yazın