EVGA: Nvidia GeForce GTX 480 İle Dörtlü SLI Yapılabildiğini Gösterdi

Ekran kartı tedarikçisi EVGA, Nvidia GTX 480 ile Quad (dörtlü) SLI yapılabildiğini göstermiş. Ne yalan söyleyeyim böyle bir şey beklemiyordum hele Nvidia’nın, GTX 480 SLI yapacaklar için, kartlar arasında makul bir boşluk bırakın tavsiyesinden sonra. 

Daha da ilginç olan ise; EVGA’nın, Nvidia GTX 480 ekran kartlarında Quad SLI mümkün kılmak için pek de ekstra bir zahmete girmemesi. Çünkü pek bilinmese de Nvidia, resmi olarak GTX 480 kartlarda Quad SLI destekliyor. Sürücülerin hazır olup olmadığını ise henüz bilmiyoruz. Sanırım EVGA, Quad SLI için Nvidia’dan özel bir sürücü istedi.

Nvidia GTX 480 Dörtlü SLI

Nvidia GTX 480 Quad SLI

Nvidia 4 Way SLI

Her neyse güzel gözüküyor değil mi? Sanırım geçen hafta haberini yaptığımız yumurta deneyinin bir de bu sistem üzerinde denenmesi gerekiyor. Hatta kartlar arasında ufak bir boşluk bırakılabilirse ekmek kızartma makinası olarak bile kullanılabilir. Şaka bir tarafa EVGA’nın Quad SLI için GTX 480’lerin saat hızlarını düşürdüğüne eminim. Gerçek saat hızlarında çalışan dört tane ısı canavarı GTX 480’nin bir kasada çalıştığını düşünmek bile istemiyorum…

Kaynak: brightsideofnews

7 Yorum

Bir cevap yazın