Everquest II Bedava Oluyor

Geçtiğimiz günlerde Dungeons & Dragons Online bedava olmuş, bunun üzerine oyunu düzenli oynayanların sayısı gözle görülür ordan artmıştı hatırlarsanız. Oyun sitesindeki reklamlar üzerinden geçinen bir Kore MMORPG’si gibi %100 bedava değildi elbette (oyunun içeriğinin büyük bir kısmı oyunun mağazasından satılıyordu) ancak seviye atlamanın ücretsiz hale getirilmesi insanların ilgisini çekmişti şüphesiz.

Aynı pastadan Everquest 2’nin yapımcısı ve dağıtımcısı Sony Online Entertainment’da payını almak istemiş olacak ki (EQ 2’nin de çıktığı günden beri  oyuncular arasında ilk oyun kadar popüler olamadığı da bir gerçek) aynı modeli kendileri de uygulamaya soktular. Bundan sonra Everquest 2’yi oynamak bedava ancak bu, D&D örneğinde olduğu gibi bütün oyun içeriğini kapsamıyor. EQ 2, D&D’nin “store” mantığını bir ileri seviyeye çıkararak, bedava, aylık ücret olmadan oynamayı seçen oyuncuları (eski tarz üyelik seçeneği isteyenler için hala mevcut) yeni seviye atlamak, bazı ileri seviye ekipmanlar, karakterler, bazı ırklar ve tecrübe puanı veren eşyalar için para vermeye zorluyor. Yani, adı bedava, yerseniz.

Bu servisin adı ise “Everquest II Extended” olacak ve aylık ücret ödemeyen kullanıcılara test aşamasından sonra açılacak. Daha fazla bilgi için bu linke tıklayabilirsiniz.

3 Yorum

Bir cevap yazın