Eski Facebook Kurucuları Mariuananın Yasal Olması İçin Para Yardımında Bulundular

Facebook’un kurutucuları, esrarın bir çeşidi olan Mariuana ya da diğer ismiyle Marjiuananın Kalifornia eyalet sınırıları içerisinde yasal olması için başlatılan “California’s Proposition 19″ kampanyasına bağışta bulundular.

Facebook’un kurucularından Sean Parker  ve Dustin Moskovitz şu an Facebook’ta çalışmıyor olabilirler. Ama yaptıkları bağış o kadar sıra dışı ki, haber değeri taşıyor sanırım.

30 yaşındaki Sean Parker, Facebook’un ilk başkanı ve Facebook’un bugünlere gelmesinde önemli rolü olan bir isim. Dustin Moskovitz de, Facebook’un kurucularından biri.

Bu iki kafadar Kalifornia eyalet sınırları içerisinde marjiuana kullanımının serbest bırakılması için kurulan “California’s Proposition 19” kampanyasına bağışta bulundular. İkilinin toplam bağış miktarı 170 bin doları buluyor. Kampanyanın şimdiye kadar topladığı para ise 2.4 milyon doları aşmış.

Şu an esrar çeşitlerinin (keyfi) kullanımına sadece Hollanda’da sınırlı olarak izin veriliyor.

Bugün Türkiye’de gösterime giren “The Social Network” filmi Dustin Moskovitz ve Sean Parker ile Facebook’un şimdiki CEO’su Mark Zucberkerg arasındaki entrikaları konu alıyor. Facebook hikayesinin arka planını öğrenmek isteyenler kaçırmasın.

kaynak: abcnews

Bir cevap yazın