Eski Anakartlara Yeni İşlemciler: Upgradeware’den Soket 370 ve Soket 423 İçin Adaptörler

Tualatin İğne Dizilimine Sahip Soket 370

Upgradeware'in Soket 370GU adaptörü: ZIF soketlerindeki sabitleme mekanizması yok. Bu yüzden işlemciyi çıkartmak için son derece dikkatli olmak gerekiyor.

Upgradeware’in Soket 370GU adaptörü: ZIF soketlerindeki sabitleme mekanizması yok. Bu yüzden işlemciyi çıkartmak için son derece dikkatli olmak gerekiyor.

Çoğu kullanıcı bu soket adaptörünü bilgisayarlarındaki anakartı, bellek ve işlemciyi terfi ettirmekten kurtaran yararlı bir bileşen olarak görebilir. Şu anda dünya üzerinde binlerce kullanıcı üzerinde Soket 370 olan ikinci-nesil Pentium III anakarta sahip ancak burada Tualatin çekirdekli Pentium III’leri kullanamıyorlar.

Eski soketlere göre olan çoğu işlemci 600 ila 933 MHz aralığında çalışıyor. Bu işlemciler kelime işlem, hesap tablosu veya masaüstü yayıncılık için yeterli. Modern bir ekran kartı ile birleşince (en azından GeForce2), bu tür bir bilgisayar çoğu 3D oyunları da kaldırabiliyor. Ancak film dosyalarını sıkıştırmak söz konusu olduğunda (MPEG-2 veya MPEG-4) anında kaplumbağa hızına düşüyorlar.

Performans problemlerini çözmek için her zaman ille de yeni bir bilgisayar almak gerekmiyor, çünkü Intel 1.4 GHz hızına kadar çıkabilen Celeron ve Pentium III işlemciler de satıyor.

Soket adaptörü kabul edilebilir kalitede bir soğutucu ve acemi kullanıcıların bile kolaylıkla anlayabileceği bir kullanım kılavuzu ile geliyor.

Soket adaptörü kabul edilebilir kalitede bir soğutucu ve acemi kullanıcıların bile kolaylıkla anlayabileceği bir kullanım kılavuzu ile geliyor.

Bir cevap yazın