Erkek Oyunu: Deadliest Warrior’dan Yeni Detaylar

VGA 09 gecesi duyurulan Deadliest Warrior’dan yeni haberler var. GDC 2010’da sergilenen oyunun detayları açığa çıkmaya başladı. Tekken, Street Fighter ve Mortal Combat gibi bir dövüş oyunu olan Deadliest Warrior’da tarihin önemli savaşçılarını yöneteceğiz. Zaten Deadliest Warrior’ı türdeşlerinden ayrılan en büyük özelliği de bu. Çıplak el ile bir birine giren ve modern savaş tekniklerini kullanan dövüşçüleri değil kendine has kıyafeti, silahı ve zırhı olan dönem askerlerinin üstünlük mücadelesinin bir parçası olacağız

GDC 2010’dan gelen bilgilere göre Deadliest Warrior Xbox360 için Live Arcade oyunu olarak oyuncularla buluşacak. Ancak PSN yani Playstation 3 için de çıkarılması bekleniyor. Oyuncular, diğer oyunlardan elde ettikleri puanları harcayarak Deadliest Warrior’a kavuşacaklar.

Oyunun açığa çıkan karakterleri Apaçi Savaşçısı, Spartalı Hoplit ve Samuray. VGA 09 videosuna bakacak olursak bu beliren üç karaktere 4. olarak Orta Çağ Avrupa Şovalyesi’ni de ekleyebiliriz. Her seçilen karakter gerçekte kullandığı dövüş sanatlarını ve silahlarına sahip. Böylece farklı oynanış tarzları ortaya çıkmış oluyor.

Deadliest Warrior 2

Spartalı uzun mızrağını kullanıyor. Apaçi ise :.(

Super Street Fighter’a eklenen Hakan adlı yağlı güreşçi sonrası Deadliest Warrior’a eklenmiş bir Yeniçeri mutluluğumuzu iki katına katlardı herhalde. Son olarak başlığa değinmek istiyorum, belki bazılarını kızdıracaktır ama haksız mıyım? Alın size gerçek savaşçılar. Dünya tarihine Liu Kang veya Ryu mu damga vurmuştur? Elbette hayır. Tarihe damga vuran İskender’i büyük yapan ve Roma’yı dize getiren, falanks savaş sitilini kullanan Hoplit’lerdir. İşte bu yüzden bu oyun bir erkek oyunu… Merakla bekliyoruz.

1 Yorum

Bir cevap yazın