Enermax Kablosuz ve Toplu Aurora Klavyesini Duyurdu

Çoğumuzun akıllarında güç kaynağı üreticisi olarak yer etmiş olan Enermax çoğu PC parçası üreticisi gibi başka alanlara da kaymayı ihmal etmemiş. Daha önceki Aurora Premium’un makas mekanizması kullanan klavyesi pek çok kişi tarafından beğenildi. Şirket şimdi işi bir adım daha ileri götürerek Aurora’nın kullanışlılığını iyice arttırdı: Aurora Micro Wireless ile tanışın. Yeni Aurora kablosuz ve üzerinde lazer top (laser Trackball) faresi bulunuyor.

Aurora Micro Wireless

Aurora Micro Wireless’ın top faresinin 400, 800 ve 1200 dpi olmak üzere üç hassasiyet çözünürlüğü var. Klavyenin sol üst köşesinde sağ ve sol tıklama düğmeleri ve kaydırma tekeri (scroll Wheel) bulunuyor ve bahsettiğimiz topla beraber çalışıyor. Bunların arasında ise yedi adet medya kısayol düğmesi yer alıyor: ses seviyesi, ses açma/kapama, oynat, durdur, duraklat gibi…

Aurora Micro Wireless

USB çubukla beraber 2.4 GHz frekans kanalında çalışan klavyenin kullanım menzili yaklaşık 10 metre ve bir çift AA kalem pil kullanıyor. Klavyenin gövdesi 2.5 mm kalınlığındaki alüminyumdan imal edilmiş.

Aurora Micro Wireless

Aurora Micro Wireless yakında 85 Dolarlık fiyat etiketiyle satışa çıkacak. Evet ucuz değil ama top fare ve kaydırma tekeri eklentileri ve kaliteli yapısıyla bu fiyatı hak edebilir. Bu arada Enermax bu klavyenin Playstation 3 ile de çalışabildiğini iddia ediyor.

Bir cevap yazın