En Ucuz X58 Yongasetli Yedi Anakart İncelendi

Bazen sabırlı olmak faydalıdır. Intel Core i7 işlemcileri geçen senenin son bahar aylarında çıktığı zaman, uyumlu anakartlar aşırı pahalıydı ve yeterince olgunlaşmamışlardı. Üreticiler yeni ürünleri duyururken yavaş yavaş tepeye çıkmak yerine, tepeden koşar adımlarla inmeyi tercih ediyorlar. O yüzden kullanmayacakları özelliklere para vermek istemeyen mantıklı tüketiciler sistemlerini cepleri dolu meraklılardan çok daha geç yenilemek zorunda kalıyorlar. Ama olsun geçen süre zarfında teknolojiler yerine oturuyor ve olgunlaşıyor. Core i7 dünyasına yolculuk etmek için bundan daha iyi bir zaman olamaz!

Hatırlayacak olursak bundan önce iki X58 anakart makalemiz daha yayınlanmıştı ve bu makalelerde toplam 13 adet X58 yongasetli anakart tanıtmıştık. Bugün de piyasadaki en ucuz X58 anakartları size tanıtacağız. Yalnız biz deneyleri gerçekleştirirken neredeyse 200 Dolar altına inen fiyatların sinsice yükseltildiğini belirledik.

X58 Anakartlar Toplu Fotoğraf

Yedi anakartın hızaşırtma kararlılık deneyleri haftalarca sürdü ama bu süre zarfında fiyatlar bir türlü yerinde durmadı. Hatta seçtiğimiz parçalardan birkaçının fiyatı arzu ettiğimiz fiyat sınırının (yurtdışında 200 Dolar) üzerine çıktığı için deneylere başladığımız halde eleme yapmak zorunda kaldık. Sonuçta makalenin amacı en uygun fiyatlı anakartları incelemek ve tanıtmak. Bu kıstasa uymayan bir ürünü tanıtmak amacımızdan sapmamıza sebep olur.

3 Yorum

  1. yuzitürk

    Güzel inceleme olmuş ellerinize sağlık..Ya şu intel keşke i platformlarıyla tek soket yapısı kulansaydı.LGA 775 standardı hemen hemen tüm işlemcilerle uyuluydu.Tamam belki soket değiştirmek gerekiyordu ancak yeni i5 ve i3serileri için yeni soketlerde çıkardı.Bu kartları alan i7 kullanacak.i3 ve i5 ve bundan sonraki i serileri için standart bir soket çıkarsa fenamı olurdu.Platform değiştirmek isteyenler anakartta değiştirmek zorunda kalcak.

Bir cevap yazın