En Popüler Anti-Virüs Programı Avast (Araştırma)

OPSWAT’ın yaptığı araştırmaya göre, Avast’ın ücretsiz sürümü en popüler anti-virüs programı.

Piyasada pek çok anti-virüs programı var; bunlardan bazıları kullanıcılara ücretsiz olarak sunulurken, bazı anti-virüs programları ise ücretli. Peki hangi anti-virüs programı en iyi korumayı sağlıyor?

Aslında bu çok tartışmalı bir konu. Bu konuda açılmış forumlara bakarsanız, herkesin farklı bir söylediğini görürsünüz. Bazı kullanıcılar buna bende dahil ücretsiz anti-virüs programlarını yetersiz bulurken, bazı kullanıcılar ücretsiz anti-virüs programlarının normal bir kullanıcı için yeterli korumayı sağladığını söylüyor.

Ücretli veya ücretsiz hangi anti-virüs programının daha başarılı olduğu tartışmalı bir konu ve bu konuda kesin bir şey söylemek zor sanırım. En iyi anti-virüs programını size söyleyemiyoruz ama en yaygın kullanılan anti-virüs programı hangisi bilmek ister miydiniz?. OPSWAT’ın yaptığı araştırma sonuçları aşağıda. Hemen göz atalım:

Anti-Virüs Pazar payları

Gördüğünüz gibi Avast açık ara birinci durumda. OPSWAT’ın araştırmasına göre Avast’ın 19.14’lük pazar payının 11.45’ini ücretsiz versiyonu oluşturuyor. Avast’ın hemen arkasından Avira ve Symantec geliyor.

Aslında ücretli anti-virüs programları ile ücretsiz anti-virüs programlarını tek bir tabloda değerlendirmek ne kadar sağlıklı bilemiyorum ama bu tablo yine de anti-virüs geliştiricilerinin pazar payları hakkında bize fikir veriyor.

Siz hangi anti-virüs programını kullanıyorsunuz? Beni soruyorsanız, ben uzun bir süredir anti-virüs programı kullanmıyorum.

Son olarak, forumumuzda ücretsiz anti-virüs şifreleri dağıtıldığını duymuştum, acele ederseniz belki size de bir tane düşebilir.

3 Yorum

  1. atacano

    En popüler ve en kaliteli program Kaspersky’dir. Avast kullanan insanların bilgisayarları çok yavaş. İnternette özgürce dolaşamıyorlar. Acıyorum ben Avast kullananlara. Hem de çok.

  2. Ziyaretçi

    benden tavsiye avira free kullanın veya avast home ikiside ücretsiz  ne olursa olsun ama güvenli ev kullanıcıları için bizim şirkete de avira kurduk tamamen tüm bilgisayarlara 6 ay kadar oldu halen tık yok sistemler takır takır çalışıyor :))

Bir cevap yazın