En Küçük PC: P4/2400 Micro PC

Eğer tüketici kral olsaydı ve varolanın en iyisini seçme şansı olsaydı, o zaman kararı doğal olarak bir mini ya da mikro PC lehine olurdu. Ancak gerçekte, tüketici pohpohlanan bir hükümdardan başka bir şey değil ve bu yüzden kendisine sunulanlardan biriyle yetinmek zorunda. Bilgili bir gözlemci, PC pazarının yeni fikirlerle ve özellikle daha kompakt tasarımlarla ortaya çıkma cesaretinin olmadığını çabucak fark eder. Şu anki satış düşüşleri tamamen zayıf ekonomiye bağlanamaz. Satıcılar hala özensizce toplanmış, inandırıcı olmayan fiyatlara sahip hastane grisi kasaları, muhtemelen en azından bir önceki senenin satışlarını tutturabilme umuduyla sunuyorlar. Yine de, bu strateji onlara daralan iş hacmine karşın yeterli kar marjı sağlıyor. Yine de farklı yönde bir trend oluşmaya başlıyor: PC’ler daha da küçülüyor ve klasik gri kutulara her an veda edebiliriz.

Geçtiğimiz aylarda, mini PC sınıfında, zorlu testlere soktuğumuz bazı ilginç Hantal PC’lere Elveda: Şimdi Moda Athlon Mini PC’ler).

Kuşak çatışması: Mikro, mini, midi ve maxi PC'ler piyasayı doldururken hantal tower dinozorlar ortadan kalkıyor. Şirketler artık bu gerçeğin farkına varmak zorunda.

Kuşak çatışması: Mikro, mini, midi ve maxi PC’ler piyasayı doldururken hantal tower dinozorlar ortadan kalkıyor. Şirketler artık bu gerçeğin farkına varmak zorunda.

Münih’deki THG laboratuarı Jadetec Mikro PC’yi test etme fırsatı buldu. Bu sistem Mini PC’den bile daha küçük ve sadece 1.6 kg ağırlığında – yani bir dizüstünden hafif. Mikro PC ile ilk tanıştığınızda, sizde sanki bir mutfak aleti ile – mesela bir tost makinesiyle – karşı karşıyaymışsınız izlenimi uyandırıyor. Sadece iyice yaklaşırsanız, bir bilgisayar olduğunu belli eden konektör sıralarını fark ediyorsunuz.

1 Yorum

Bir cevap yazın